1.Sınıf Hayat Bilgisi Dostumuz Hayvanlar Konu Testi

3 Ekim 2020 0 By testimiz.com

1.Sınıf Hayat Bilgisi Dostumuz Hayvanlar

 

1.Sınıf Dostumuz Hayvanlar

TEBRİKLER.

1.Sınıf Dostumuz Hayvanlar

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
Suda yaşayan ve yüzerek hareket eden canlılara ne ad verilir?
A
Kuş
B
Balık
C
Ördek
Soru 2
Çevremizde aşağıdaki hayvanlardan hangisini daha sık görürüz?
A
Balina
B
Köpek
C
Kunduz
Soru 3
Aşağıdakilerden hangisi evcil bir hayvandır?
A
Balık
B
Ayı
C
Kedi
Soru 4
Ağaçlarda ve çatılarda yuva yapar. Böcek, solucan ve bitki tohumlarıyla beslenir. Çoğu uçarak hareket eder. Kanat ve vücut yapılarından dolayı uçamayanlar da vardır.” Yukarıda anlatılan hangi hayvanlarıdır?
A
Balıklar
B
Kuşlar
C
Böcekler
Soru 5
İnek, at, eşek gibi hayvanların yaşadığı yere ne ad verilir?
A
Ahır
B
Kümes
C
Ağıl
Soru 6
Aşağıdakilerden hangisi yabani bir hayvandır?
A
İnek
B
Koyun
C
Aslan
Soru 7
Aşağıdaki hayvanlardan hangisi bitki tohumları ve böceklerle beslenir?
A
Ahır Hayvanları
B
Ağıl Hayvanları
C
Kümes Hayvanları
Soru 8
Bize yakın yaşayan hayvanlara ne ad verilir?
A
Evcil Hayvan
B
Yabani Hayvan
C
Sokak Hayvanları
Soru 9
Aşağıdakilerden hangisi sürüngenlerden birisi değildir?
A
Kurbağa
B
Kertenkele
C
Yılan
Soru 10
Aşağıdaki hayvanlardan hangisi ağılda yaşamaz?
A
Koyun
B
İnek
C
Keçi
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
10 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
Son
Geri dön

Bize yakın yaşayan hayvanlara ne ad verilir?
Aşağıdakilerden hangisi evcil bir hayvandır?
Çevremizde aşağıdaki hayvanlardan hangisini daha sık görürüz?
Aşağıdakilerden hangisi yabani bir hayvandır?
Ya da Aşağıdaki hayvanlardan hangisi ağılda yaşamaz?
İnek, at, eşek gibi hayvanların yaşadığı yere ne ad verilir?
Aşağıdaki hayvanlardan hangisi bitki tohumları ve böceklerle beslenir?
Ağaçlarda ve çatılarda yuva yapar. Böcek, solucan ve bitki tohumlarıyla beslenir. Çoğu uçarak hareket eder. Kanat ve vücut yapılarından dolayı uçamayanlar da vardır.” Yukarıda anlatılan hangi hayvanlarıdır?
Suda yaşayan ve yüzerek hareket eden canlılara ne ad verilir?
Aşağıdakilerden hangisi sürüngenlerden birisi değildir?

 

       1.Sınıf Hayat Bilgisi Dostumuz Hayvanlar Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Dostumuz Hayvanlar testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Dostumuz Hayvanlar konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Dostumuz Hayvanlar testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Dostumuz Hayvanlar testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Dostumuz Hayvanlar testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Dostumuz Hayvanlar testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Dostumuz Hayvanlar testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Dostumuz Hayvanlar testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Dostumuz Hayvanlar Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Dostumuz Hayvanlar testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Dostumuz Hayvanlar testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Dostumuz Hayvanlar test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Dostumuz Hayvanlar testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Dostumuz Hayvanlar Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Dostumuz Hayvanlar testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Dostumuz Hayvanlar testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Dostumuz Hayvanlar testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Dostumuz Hayvanlar testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Dostumuz Hayvanlar testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Dostumuz Hayvanlar testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Dostumuz Hayvanlar testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Dostumuz Hayvanlar testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Dostumuz Hayvanlar testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Dostumuz Hayvanlar testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Dostumuz Hayvanlar testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Dostumuz Hayvanlar testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…