1.Sınıf Hayat Bilgisi Trafiği Gözlemliyoruz Konu Testi

3 Ekim 20200Yazar:testimiz.com

1.Sınıf Hayat Bilgisi Trafiği Gözlemliyoruz

1.Sınıf Trafiği Gözlemliyoruz

TEBRİKLER.

1.Sınıf Trafiği Gözlemliyoruz

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
Aşağıdakilerden hangisi araç ve yayaların geçişini düzenler?
A
Köprü
B
Kaldırım
C
Trafik lambası.
Soru 2
Aşağıdakilerden hangisi tehlikelidir?
A
Kaldırımda yürümek.
B
Yaya geçidinde yürümek.
C
Araç yolunda yürümek.
Soru 3
Okul hangi ayda açılır?
A
Üst geçit.
B
Merdiven çıkışı.
C
Okul girişi.
Soru 4
Trafikte yürüyerek hareket edenlere ayrılan yol aşağıdakilerden hangisidir?
A
Köprü
B
Otoban
C
Kaldırım
Soru 5
Trafikte yürüyerek ilerleyenlere ne denir?
A
Araç
B
Yaya
C
Sürücü
Soru 6
Trafikte araç kullananlara ne ad verilir?
A
Polis
B
Yaya
C
Sürücü
Soru 7
Trafikte araçlarda ilerleyen kişilere ne denir?
A
Yaya
B
Yolcu
C
Sporcu
Soru 8
Karşıdan karşıya geçmek için hangisini kullanırız?
A
Yaya geçidi.
B
Araç yolu.
C
Öğrenci servisi.
Soru 9
Yandaki işaretin anlamı nedir?
A
Alt geçit.
B
Köprü.
C
Merdivenli geçit.
Soru 10
Aşağıdakilerden hangisinden sadece yayalar geçer?
A
Köprü
B
Cadde
C
Alt geçit
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
10 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
Son
Geri dön

Trafikte yürüyerek ilerleyenlere ne denir?
Trafikte yürüyerek hareket edenlere ayrılan yol aşağıdakilerden hangisidir?
Karşıdan karşıya geçmek için hangisini kullanırız?
Aşağıdakilerden hangisi tehlikelidir?
Aşağıdakilerden hangisinden sadece yayalar geçer?
Trafikte araçlarda ilerleyen kişilere ne denir?
Trafikte araç kullananlara ne ad verilir?
Aşağıdakilerden hangisi araç ve yayaların geçişini düzenler?
Yandaki işaretin anlamı nedir?
Okul hangi ayda açılır?

 

       1.Sınıf Hayat Bilgisi Trafiği Gözlemliyoruz Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Trafiği Gözlemliyoruz testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Trafiği Gözlemliyoruz konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Trafiği Gözlemliyoruz testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Trafiği Gözlemliyoruz testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Trafiği Gözlemliyoruz testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Trafiği Gözlemliyoruz testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Trafiği Gözlemliyoruz testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Trafiği Gözlemliyoruz testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Trafiği Gözlemliyoruz Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Trafiği Gözlemliyoruz testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Trafiği Gözlemliyoruz testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Trafiği Gözlemliyoruz test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Trafiği Gözlemliyoruz testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Trafiği Gözlemliyoruz Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Trafiği Gözlemliyoruz testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Trafiği Gözlemliyoruz testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Trafiği Gözlemliyoruz testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Trafiği Gözlemliyoruz testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Trafiği Gözlemliyoruz testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Trafiği Gözlemliyoruz testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Trafiği Gözlemliyoruz testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Trafiği Gözlemliyoruz testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Trafiği Gözlemliyoruz testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Trafiği Gözlemliyoruz testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Trafiği Gözlemliyoruz testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Trafiği Gözlemliyoruz testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…