1.Sınıf Hayat Bilgisi Yaşadığımız Yer Konu Testi

3 Ekim 2020 0 By testimiz.com

1.Sınıf Hayat Bilgisi Yaşadığımız Yer

1.Sınıf Yaşadığımız Yer

TEBRİKLER.

1.Sınıf Yaşadığımız Yer

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
İlçeyi hangisi yönetir?
A
Başkan
B
Vali
C
Kaymakam
Soru 2
İlden daha küçük yerleşim birimi hangisidir?
A
Metropol
B
İlçe
C
Şehir
Soru 3
Daha çok bağ bahçe ve tarla bulunan yerleşim yeri hangisidir?
A
İlçe
B
İl
C
Köy
Soru 4
Yerleşim yerlerinin temizliğinden sorumlu yönetim birimi hangisidir?
A
Belediye
B
Valilik
C
Muhtarlar
Soru 5
Yurdumuz neresidir?
A
İstanbul
B
Türkiye
C
Ankara
Soru 6
İli kim yönetir?  
A
Vali
B
Başkan
C
Kaymakam
Soru 7
Köy ve mahalle gibi yerleşim yerlerini kim yönetir?
A
Muhtar
B
Kaymakam
C
Vali
Soru 8
Vatanımızın adı nedir?
A
İzmir
B
Türkiye
C
Adana
Soru 9
Ülkemizin başkenti hangisidir?
A
İstanbul
B
Ankara
C
Türkiye
Soru 10
Aşağıdakilerden hangisi bir ilimizin adıdır?
A
Ordu
B
Anamur
C
Fethiye
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
10 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
Son
Geri dön

Yurdumuz neresidir?
Ülkemizin başkenti hangisidir?
Vatanımızın adı nedir?
Aşağıdakilerden hangisi bir ilimizin adıdır?
İli kim yönetir?
İlden daha küçük yerleşim birimi hangisidir?
İlçeyi hangisi yönetir?
Daha çok bağ bahçe ve tarla bulunan yerleşim yeri hangisidir?
Köy ve mahalle gibi yerleşim yerlerini kim yönetir?
Yerleşim yerlerinin temizliğinden sorumlu yönetim birimi hangisidir?

 

       1.Sınıf Hayat Bilgisi Yaşadığımız Yer Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Yaşadığımız Yer testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Yaşadığımız Yer konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Yaşadığımız Yer testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Yaşadığımız Yer testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Yaşadığımız Yer testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Yaşadığımız Yer testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Yaşadığımız Yer testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Yaşadığımız Yer testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Yaşadığımız Yer Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Yaşadığımız Yer testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Yaşadığımız Yer testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Yaşadığımız Yer test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Yaşadığımız Yer testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Yaşadığımız Yer Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Yaşadığımız Yer testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Yaşadığımız Yer testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Yaşadığımız Yer testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Yaşadığımız Yer testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Yaşadığımız Yer testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Yaşadığımız Yer testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Yaşadığımız Yer testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Yaşadığımız Yer testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Yaşadığımız Yer testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Yaşadığımız Yer testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Yaşadığımız Yer testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Yaşadığımız Yer testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…