1.Sınıf Matematik Geometrik Örüntüler Konu Testi

2 Ekim 2020 0 By testimiz.com

1.Sınıf Matematik Geometrik Örüntüler

 

1.Sınıf Geometrik Örüntüler

TEBRİKLER.

1.Sınıf Geometrik Örüntüler

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
      Yukarıdaki örüntü hangisi ile devam ettirilmelidir?

A)      B)     C) 

A
B
B
C
C
A
Soru 2
     ....... Yukarıdaki örüntüde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?

A)  B)  C)  

A
C
B
B
C
A
Soru 3
      Yandaki örüntüde hangisi kuralı bozmaktadır?

A)        B)   C)

A
B
B
A
C
C
Soru 4
 Yandaki örüntüde kuralı bozan şekil hangisidir?

A)    B)    C) 

A
B
B
C
C
A
Soru 5
 ............... Yandaki örüntüde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelir?

A)        B)     C)

A
A
B
B
C
C
Soru 6
   Yukarıdaki örüntü hangisi ile devam ettirilebilir?

A)     B)     C)

A
A
B
B
C
C
Soru 7
 Yandaki örüntü hangisi ile devam ettirilmelidir? 

A)       B)      C) 

A
A
B
C
C
B
Soru 8
 Yukarıdaki örüntü hangisi ile devam ettirilebilir?

A)      B)     C) 

A
C
B
A
C
B
Soru 9
 Yandaki örüntü hangisi ile sürdürülebilir?

 A)     B)    C)

A
A
B
B
C
C
Soru 10
 ....... Yukarıdaki örüntüde boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelmelidir?

A)    B)  C)  

A
A
B
B
C
C
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
10 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
Son
Geri dön

 

       1.Sınıf Matematik Geometrik Örüntüler Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Geometrik Örüntüler testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Geometrik Örüntüler konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Geometrik Örüntüler testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Geometrik Örüntüler testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Geometrik Örüntüler testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Geometrik Örüntüler testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Geometrik Örüntüler testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Geometrik Örüntüler testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Geometrik Örüntüler Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Geometrik Örüntüler testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Geometrik Örüntüler testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Geometrik Örüntüler test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Geometrik Örüntüler testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Geometrik Örüntüler Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Geometrik Örüntüler testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Geometrik Örüntüler testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Geometrik Örüntüler testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Geometrik Örüntüler testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Geometrik Örüntüler testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Geometrik Örüntüler testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Geometrik Örüntüler testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Geometrik Örüntüler testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Geometrik Örüntüler testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Geometrik Örüntüler testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Geometrik Örüntüler testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Geometrik Örüntüler testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…