1.Sınıf Matematik Zihin Problemleri Konu Testi

29 Eylül 2020 0 By testimiz.com

1.Sınıf Matematik Zihin Problemleri

 

1.Sınıf Zihin Problemleri

TEBRİKLER.

1.Sınıf Zihin Problemleri

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
8'in 4 fazlasının 7 eksiği hangisidir?
A
7
B
6
C
5
Soru 2
9'un 3 eksiğinin 5 fazlası hangisidir?
A
12
B
11
C
10
Soru 3
11'in 6 eksiğinin 8 fazlası hangisidir?
A
5
B
13
C
12
Soru 4
10'un 5 fazlası hangisidir?
A
5
B
15
C
20
Soru 5
6'nın 5 fazlası ile toplamı hangisidir?
A
17
B
11
C
16
Soru 6
8 ile 5'in 2 eksiğinin toplamı hangisidir?
A
10
B
9
C
11
Soru 7
7 ile 6'nın 4 fazlasının toplamı hangisidir?
A
13
B
10
C
17
Soru 8
8'in 3 eksiği ile toplamı hangisidir?
A
13
B
8
C
5
Soru 9
9'un 8 fazlasının 10 eksiği hangisidir?
A
17
B
7
C
10
Soru 10
7'nin 6 fazlasının 9 eksiği hangisidir?
A
5
B
4
C
13
Soru 11
18'in 5 eksiğinin 4 eksiği hangisidir?
A
9
B
10
C
13
Soru 12
10'un 5 eksiğinin 6 fazlası hangisidir?
A
11
B
10
C
12
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
12 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

10’un 5 fazlası hangisidir?
9’un 3 eksiğinin 5 fazlası hangisidir?
8’in 4 fazlasının 7 eksiği hangisidir?
10’un 5 eksiğinin 6 fazlası hangisidir?
7’nin 6 fazlasının 9 eksiği hangisidir?
11’in 6 eksiğinin 8 fazlası hangisidir?
9’un 8 fazlasının 10 eksiği hangisidir?
18’in 5 eksiğinin 4 eksiği hangisidir?
8’in 3 eksiği ile toplamı hangisidir?
6’nın 5 fazlası ile toplamı hangisidir?
8 ile 5’in 2 eksiğinin toplamı hangisidir?
7 ile 6’nın 4 fazlasının toplamı hangisidir?

 

       1.Sınıf Matematik Zihin Problemleri Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Zihin Problemleri testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Zihin Problemleri konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Zihin Problemleri testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Zihin Problemleri testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Zihin Problemleri testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Zihin Problemleri testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Zihin Problemleri testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Zihin Problemleri testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Zihin Problemleri Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Zihin Problemleri testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Zihin Problemleri testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Zihin Problemleri test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Zihin Problemleri testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Zihin Problemleri Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Zihin Problemleri testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Zihin Problemleri testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Zihin Problemleri testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Zihin Problemleri testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Zihin Problemleri testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Zihin Problemleri testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Zihin Problemleri testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Zihin Problemleri testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Zihin Problemleri testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Zihin Problemleri testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Zihin Problemleri testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Zihin Problemleri testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…