1.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Testleri

1.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Testleri

Doğada Hayat Ünite Değerlendirme

Mevsimler

Dünyamız ve Gökyüzü

Çöp Değiliz

Çevremizi Koruyalım

Çevremizde Gördüğümüz Bitkiler

Dostumuz Hayvanlar

Ülkemizde Hayat Ünite Değerlendirme

Bayramlarımız

Atatürkün Hayatı

Türkiyemiz

Güzel Memleketim

Yaşadığımız Yer

Alo Yardım

Trafik Kurallarımız

Trafiği Gözlemliyoruz

1.Ünite Okul Heyecanım Testi

1.Ünite Okul Heyecanım Testi 2

1.Sınıf 1.Ünite Okul Heyecanım Testi

1.Ünite Okul Heyecanım Testi 4

2.Ünite Benim Eşsiz Yuvam Testi

3.Ünite Dün Bugün Yarın Testi

Mevsimleri Tanıma

Duyu Organlarımız

23 Nisan

      1.Sınıf Hayat Bilgisi Konu Testleri Hakkında:

      Ünite Testlerinin Oluşturulması:

      İnteraktif Hayat Bilgisi konu testleri İnteraktif veya etkileşimli çalışmalardan oluşmuştur. Üstelik Hayat Bilgisi testleri içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle hazırlanmıştır. Ayrıca Hayat Bilgisi testleri MEB eğitim programlarına göre düzenlenmiştir. Çünkü Hayat Bilgisi testleri hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Online Hayat Bilgisi çalışma testlerinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Hayat Bilgisi hazırlık testleri öğrenme hedeflidir. Üstelik Hayat Bilgisi konu testleri hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Hayat Bilgisi testlerinin başarısını artırmaktadır. Sanal Hayat Bilgisi tesleri için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşınız.

      Konu Testlerinin Hazırlanışı:

      İnteraktif Hayat Bilgisi testleri genellikle çoktan seçmeli sorulardan oluşturulmuştur. Çünkü seçenek sayısı Hayat Bilgisi kazanım testlerinin zorluk seviyesini belirler. Ancak Hayat Bilgisi testleri için 4.sınıf ve ikinci kademede genellikle 4 seçenek tercih edilmiştir. Online Hayat Bilgisi etkileşim testlerinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Hayat Bilgisi testlerini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü kalıcı öğrenme için tekrar önemlidir. Çünkü Hayat Bilgisi sanal testlerinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Böylece her tekrarınızda yeni bir test göreceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Hayat Bilgisi testlerinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

testimiz.com

      Ünite Testlerinin Özellikleri:

      Online Hayat Bilgisi konu testleri özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Hayat Bilgisi testleri online çözmek üzere hazırlanmıştır. Çünkü Hayat Bilgisi çalışma testleri sanal etkileşimli çalışmalardır. Bunun yanında Hayat Bilgisi konu testlerini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Hayat Bilgisi testleri çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Hayat Bilgisi kazanım testlerini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Hayat Bilgisi testini çözerken atık oluşmaz.

.

      Konu Testleri Telif Hakkı:

      İnteraktif Hayat Bilgisi etkileşim testleri kısacası genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Hayat Bilgisi testlerini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Hayat Bilgisi konu testleri telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Hayat Bilgisi kazanım testleri telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Hayat Bilgisi testlerinin kullanımı özel izne tabidir.

5 1 oy
Sayfa Puanı
Subscribe
Bildir
guest

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları görüntüle