8.Sınıf 1.Ünite Sayılar ve İşlemler Testleri

4 Kasım 20210Yazar:testimiz.com

8.Sınıf 1.Ünite Sayılar ve İşlemler

Çarpanlar ve Katlar

Çarpanlar ve Katlar Testi

Çarpanlar ve Katlar Problemleri

Pozitif Tam Sayıları Çarpanlarına Ayırma

(EBOB) – (EKOK)

En Küçük Ortak Kat EKOK 

En Büyük Ortak Bölen EBOB

En Büyük Ortak Bölen (EBOB) ve En Küçük Ortak Kat (EKOK)

Üslü İfadeler

Ondalık Gösterimle Verilen Sayıları Çözümleme

Sayıları, 10’un Tam Sayı Kuvvetlerini Kullanarak İfade Etme

Çok Büyük Sayılar ile Çok Küçük Sayıların Bilimsel Gösterimi ve Karşılaştırılması

1. Ünite Değerlendirme

EBOB – EKOK Konu Testi

En Küçük Ortak Kat EKOK Konu Testi

En Büyük Ortak Bölen EBOB Konu Testi

Üslü İfadeler Konu Testi

EBOB ve EKOK Problemleri Konu Testi

Ondalık Gösterimleri Çözümleme Konu Testi

Sayıları, 10’un Tam Sayı Kuvvetlerini Kullanarak İfade Etme

Çok Büyük Sayılar ile Çok Küçük Sayıların Bilimsel Gösterimi ve Karşılaştırılması

Çarpanlar ve Katlar Problemleri

Çarpanlar ve Katlar

1.Ünite Değerlendirme

Çarpanlar ve Katlar

Üslü İfadeler

Üslü Sayılar Kazanım

Üslü Sayılar Kazanım

Üslü Sayılar Kazanım

       8.Sınıf 1.Ünite Sayılar ve İşlemler Testleri Hakkında:

      Çevrimiçi 1.Ünite Sayılar ve İşlemler Testleri özellikle öğrenme hedefli hazırlanmıştır. Konu testleri genellikle ünite işlenişine göre sıralanmıştır. Ancak 1.Ünite Sayılar ve İşlemler Testlerini konunun işlenişini takip eden süreçte çözmeniz gerekir. Diğer yandan istediğiniz zaman istediğiniz testi çözebilirsiniz. Çünkü düzenli tekrar kalıcı öğrenmenizi sağlayacaktır. Çevrimiçi 1.Ünite Sayılar ve İşlemler testler özellikle tekrar tekrar çözmek üzere düzenlenmiştir. Yani her tekrarda soru ve seçenekler yer değiştirmektedir. Böylelikle ezberlemeden öğrenme sağlanmaktadır.

testimiz.com

       Çevrimiçi 1.Ünite Sayılar ve İşlemler Testlerinin Hazırlanışı:

       Çevrimiçi 1.Ünite Sayılar ve İşlemler konu testleri İnteraktif veya etkileşimli çalışmalardan oluşmuştur. Üstelik 1.Ünite Sayılar ve İşlemler testleri içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle hazırlanmıştır. Ayrıca 1.Ünite Sayılar ve İşlemler testleri MEB eğitim programlarına göre düzenlenmiştir. Çünkü 1.Ünite Sayılar ve İşlemler testleri hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Online 1.Ünite Sayılar ve İşlemler çalışma testlerinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü 1.Ünite Sayılar ve İşlemler hazırlık testleri öğrenme hedeflidir. Üstelik 1.Ünite Sayılar ve İşlemler konu testleri hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar 1.Ünite Sayılar ve İşlemler testlerinin başarısını artırmaktadır. Sanal 1.Ünite Sayılar ve İşlemler tesleri için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen yorumlarınızı bizimle paylaşınız.

      Konu Testlerinin Yapısı:

      İnteraktif 1.Ünite Sayılar ve İşlemler testleri genellikle çoktan seçmeli sorulardan oluşturulmuştur. Çünkü seçenek sayısı 1.Ünite Sayılar ve İşlemler kazanım testlerinin zorluk seviyesini belirler. Ancak 1.Ünite Sayılar ve İşlemler testleri için 4.sınıf ve ikinci kademede genellikle 4 seçenek tercih edilmiştir. Online 1.Ünite Sayılar ve İşlemler etkileşim testlerinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim 1.Ünite Sayılar ve İşlemler testlerini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü kalıcı öğrenme için tekrar önemlidir. Çünkü 1.Ünite Sayılar ve İşlemler sanal testlerinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Böylece her tekrarınızda yeni bir test göreceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli 1.Ünite Sayılar ve İşlemler testlerinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

.