2.Sınıf Karşıt Anlamlı Kelimeler Test

8 Eylül 2023 1 By testimiz.com

2.Sınıf Karşıt Anlamlı Kelimeler

Test Çöz

 

“Düşman” Sözcüğünün zıt anlamlısı hangisidir?
 “Olgun” Sözcüğünün zıt anlamlısı hangisidir?
“Uzak” Sözcüğünün zıt anlamlısı hangisidir?
“Taze” Sözcüğünün zıt anlamlısı hangisidir?
“Doğu” Sözcüğünün zıt anlamlısı hangisidir?
“Sıcak” Sözcüğünün zıt anlamlısı hangisidir?
“Eski” Sözcüğünün zıt anlamlısı hangisidir?
“Islak” Sözcüğünün zıt anlamlısı hangisidir?
“Zayıf” Sözcüğünün zıt anlamlısı hangisidir?
“Büyük” Sözcüğünün zıt anlamlısı hangisidir?
“Uzun” Sözcüğünün zıt anlamlısı hangisidir?
“Akşam” Sözcüğünün zıt anlamlısı hangisidir?
“Dolu” Sözcüğünün zıt anlamlısı hangisidir?
“Pahalı” Sözcüğünün zıt anlamlısı hangisidir?
“kalın” Sözcüğünün zıt anlamlısı hangisidir?

      2.Sınıf Karşıt Anlamlı Kelimeler Test Hakkında:

      Karşıt Anlamlı Sözcükler uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız. Böylelikle test sorularını ve seçeneklerini görebilirsiniz. Karşıt Anlamlı Sözcükler testi tekrar tekrar çözmek üzere düzenlenmiştir. Yani kalıcı öğrenmek için tekrar önemlidir. Her tekrarda Karşıt Anlamlı Sözcükler testinde soru ve cevapların yeri değişecektir. Böylelikle ezber yapmadan öğrenme ağlanmaktadır.

      Karşıt Anlamlı Sözcükler Konu Testinin Hazırlanışı:

      Karşıt Anlamlı Sözcükler konu testi özellikle sanal etkileşimli bir çalışmadır. Diğer bir deyişle online test çözme çalışmasıdır. Üstelik Karşıt Anlamlı Sözcükler testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Karşıt Anlamlı Sözcükler testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Karşıt Anlamlı Sözcükler testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Karşıt Anlamlı Sözcükler kazanım testinde özellikle ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Çünkü Karşıt Anlamlı Sözcükler çalışma testi öğrenme hedeflidir. Bununla birlikte Karşıt Anlamlı Sözcükler testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle sınıf içi uygulamalar Karşıt Anlamlı Sözcükler testinin başarısını artıracaktır. Online Karşıt Anlamlı Sözcükler testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Bizimle görüş ve önerilerinizi paylaşınız.

testimiz.com

      Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

      Testlerimiz sürekli güncellenmekte ya da yenilenmektedir. İnteraktif Karşıt Anlamlı Sözcükler test soruları genellikle çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekli olabilir. Ancak Karşıt Anlamlı Sözcükler konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Karşıt Anlamlı Sözcükler kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Karşıt Anlamlı Sözcükler çalışma testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Karşıt Anlamlı Sözcükler etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Karşıt Anlamlı Sözcükler testini özellikle tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü Karşıt Anlamlı Sözcükler testini yenilediğinizde soru ve cevapların yerleri değişmektedir. Her seferinde Böylece her tekrarda aynı konuda başka bir test çözeceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur.

testimiz.com

      Karşıt Anlamlı Sözcükler Testi Genel Özellikleri:

      Karşıt Anlamlı Sözcükler konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Karşıt Anlamlı Sözcükler testi genellikle çevrimiçi çözülür. Çünkü Karşıt Anlamlı Sözcükler çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Karşıt Anlamlı Sözcükler konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Karşıt Anlamlı Sözcükler test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Karşıt Anlamlı Sözcükler kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylece Karşıt Anlamlı Sözcükler testini çözerken atık oluşmaz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Karşıt Anlamlı Sözcükler etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Karşıt Anlamlı Sözcükler testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Karşıt Anlamlı Sözcükler konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Karşıt Anlamlı Sözcükler kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Karşıt Anlamlı Sözcükler testinin kullanımı özel izne tabidir.