2.Sınıf Matematik Doğal Sayıları Okuma Test Çöz

7 Kasım 2021 0 By testimiz.com

2.Sınıf Matematik Doğal Sayıları Okuma

2.Sınıf Doğal Sayıları Okuma

TEBRİKLER.

2.Sınıf Doğal Sayıları Okuma

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
A
On üç = 31
B
Kırk dokuz = 49
C
Yirmi yedi= 27
Soru 2
Okunuşu “Yirmi yedi” olan sayı hangisidir?
A
27
B
57
C
72
Soru 3
Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
A
Yetmiş beş= 57
B
Atmış üç = 63
C
Doksan üç= 93
Soru 4
Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
A
89 = Doksan sekiz
B
54 = Elli dört
C
67 = Atmış yedi
Soru 5
78 sayısının okunuşu hangisidir?
A
Yedi sekiz
B
Yetmiş sekiz
C
Seksen yedi
Soru 6
57 sayısının okunuşu hangisidir?
A
Yetmiş beş
B
Yedi elli
C
Elli yedi
Soru 7
Okunuşu “Yetmiş beş” olan sayı hangisidir?
A
75
B
57
C
76
Soru 8
Aşağıda verilen sayılardan hangisinin okunuşu yanlış verilmiştir?
A
76-Yetmiş altı
B
93-Doksan üç
C
48-Dört Sekiz
Soru 9
Okunuşu “Kırk sekiz” olan sayı hangisidir?
A
68
B
48
C
84
Soru 10
Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
A
45 = Kırk beş
B
37 = Otuz yedi
C
73 = Otuz yedi
Soru 11
96 sayısının okunuşu hangisidir?
A
Atmış dokuz
B
Doksan altı
C
Dokuz altı
Soru 12
Okunuşu -Seksen dört- olan sayı hangisidir?
A
48
B
88
C
84
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
12 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

      2.Sınıf Matematik Doğal Sayıları Okuma Konu Testi Hakkında:

      Etkileşimli Doğal Sayıları Okuma Testinin Hazırlanışı:

      İnteraktif Doğal Sayıları Okuma konu testi özellikle sanal bir çalışmadır. Ancak Doğal Sayıları Okuma testi internet bağlantısı ile etkinleşir. Etkileşimli Doğal Sayıları Okuma testi yalnız MEB kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Çevrimiçi Doğal Sayıları Okuma testi hazırlanırken genellikle ders kitapları esas alınmıştır. Aynı zamanda Doğal Sayıları Okuma testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalar da örnek alınmıştır. Çünkü Doğal Sayıları Okuma testi bireysel başarıyı artırmayı hedeflemektedir. Kısacası Doğal Sayıları Okuma kazanım testi öğrenme hedeflidir. Bunun yanında Doğal Sayıları Okuma testi konusunda uzman öğretmenlerin katkı ve görüşleri alınmıştır. İnteraktif Doğal Sayıları Okuma testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak Doğal Sayıları Okuma testi sizin görüşleriniz doğrultusunda geliştirilecektir.

testimiz.com

      Online Doğal Sayıları Okuma Test Çalışmasının Yapısı:

      Testleriimiz programlar doğrultusunda sürekli yenilenmekte ya da güncellenmektedir. İnteraktif Doğal Sayıları Okuma test soruları genellikle çoktan seçmelidir. Doğal Sayıları Okuma konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3.Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü Doğal Sayıları Okuma testinin zorluk seviyesini seçenek sayısı belirler. Etkileşimli Doğal Sayıları Okuma testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Doğal Sayıları Okuma testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman cevap tercihinizi değiştirebilirsiniz. Doğal Sayıları Okuma konu testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani Doğal Sayıları Okuma testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü Doğal Sayıları Okuma testini yenilediğinizde soru ve seçeneklerin yerleri değişmektedir. Böylelikle her tekrarda Doğal Sayıları Okuma konusunda farklı bir test çözmüş gibi olacaksınız. Ancak bağlantı verilen testlerde bu özellik yoktur.

 

      İnteraktif Doğal Sayıları Okuma Test Çalışmasının Genel Özellikleri:

      Çevrimiçi Doğal Sayıları Okuma testi özellikle bireysel başarıyı artırmak için hazırlanmıştır. Etkileşimli Doğal Sayıları Okuma testi genellikle çevrim içidir. Ancak sanal ortamda etkileşimli olarak çözülmektedir. Çünkü Doğal Sayıları Okuma çalışma testi interaktif bir çalışmadır. Ancak Doğal Sayıları Okuma konu testini yazdırmak isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Testimiz indir bölümünde PDF olarak açılacaktır. İnteraktif Doğal Sayıları Okuma testi özellikle ekonomik ve çevrecidir. Çünkü Doğal Sayıları Okuma kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak indirilen dokümanlarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylelikle Doğal Sayıları Okuma testi atık oluşturmaz.

.

      Doğal Sayıları Okuma Testi Telif Hakkı:

      İlk olarak Doğal Sayıları Okuma testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif Doğal Sayıları Okuma testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. Doğal Sayıları Okuma testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle Doğal Sayıları Okuma konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Doğal Sayıları Okuma kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Doğal Sayıları Okuma testinin kullanımı izne tabidir.