2.Sınıf Geometrik Şekilleri Sınıflandırma Test

4 Ocak 2023 0 By testimiz.com

2.Sınıf Geometrik Şekilleri Sınıflandırma

Test Çöz

İndir

 

       2.Sınıf Geometrik Şekilleri Sınıflandırma Konu Testi Hakkında:

       Not: Geometrik Şekilleri Sınıflandırma testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

       Bu metin özellikle Geometrik Şekilleri Sınıflandırma çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bunun yanında Geometrik Şekilleri Sınıflandırma testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Fakat Geometrik Şekilleri Sınıflandırma testi soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      İnteraktif Geometrik Şekilleri Sınıflandırma Testi Soruları:

1 Yandaki şeklin adı hangisidir?          
2 Yandaki şekil ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?          
3 Yandaki şekille ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?          
4 Yandaki geometrik şekil ile ilgili hangisi yanlıştır?          
5 Aşağıdakilerden hangisinin üç kenarı ve üç köşesi vardır?          
6 Kenar uzunlukları birbirine eşit olan şekil hangisidir?          
7 Karşılıklı kenar uzunlukları eşit iki uzun ve iki kısa kenarı olan dört köşeli şekil hangisidir?          
8               Yukarıdaki şekillerin içinde kaç tane daire vardır?          
9               Yukarıdaki şekillerin içinde kaç tane üçgen vardır?          
             
             
   

       Etkileşimli Geometrik Şekilleri Sınıflandırma Testi Hakkında:

       İnteraktif Geometrik Şekilleri Sınıflandırma testi ilk olarak eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Aynı zamanda Geometrik Şekilleri Sınıflandırma çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Geometrik Şekilleri Sınıflandırma testi hazırlanırken özellikle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Testimiz Geometrik Şekilleri Sınıflandırma testi genellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Geometrik Şekilleri Sınıflandırma çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Son olarak Geometrik Şekilleri Sınıflandırma testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır.

testimiz.com

       Online Geometrik Şekilleri Sınıflandırma Testi Soru Yapısı:

       Etkileşimli Geometrik Şekilleri Sınıflandırma soruları genellikle 10, 12, 15 veya 20 sorudan oluşmaktadır. Geometrik Şekilleri Sınıflandırma testleri sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Bunun yanında 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Ancak Geometrik Şekilleri Sınıflandırma testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Geometrik Şekilleri Sınıflandırma testi için her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      Çevrim İçi Geometrik Şekilleri Sınıflandırma Test Çalışması Hakkında:

       İnteraktif Geometrik Şekilleri Sınıflandırma test çalışması özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Geometrik Şekilleri Sınıflandırma testinde soru veya seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Geometrik Şekilleri Sınıflandırma testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur.

      İnteraktif Geometrik Şekilleri Sınıflandırma Konu Testi Değerlendirme:

       Etkileşimli Geometrik Şekilleri Sınıflandırma testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Geometrik Şekilleri Sınıflandırma testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Geometrik Şekilleri Sınıflandırma testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Geometrik Şekilleri Sınıflandırma testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Geometrik Şekilleri Sınıflandırma testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

       Sanal Etkileşimli Geometrik Şekilleri Sınıflandırma Testi Telif Hakkı:

       İnteraktif Geometrik Şekilleri Sınıflandırma testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Geometrik Şekilleri Sınıflandırma testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Geometrik Şekilleri Sınıflandırma testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Geometrik Şekilleri Sınıflandırma testini kullanmak için izin almanız gerekmektedir. Başarılar…