2.Sınıf Sağlıklı Hayat Ünite Değerlendirme Testimiz

5 Ocak 20220Yazar:testimiz.com

2.Sınıf Sağlıklı Hayat Ünite Değerlendirme

2.Sınıf 3. Ünite Sağlıklı Hayat

Başla

TEBRİKLER.

2.Sınıf 3. Ünite Sağlıklı Hayat

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
1617181920
Son
Geri dön

       2.Sınıf Sağlıklı Hayat Ünite Değerlendirme Testi Hakkında:

      Not: Sağlıklı Hayat testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

 

       Bu metin özellikle Sağlıklı Hayat çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bunun yanında Sağlıklı Hayat testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak Sağlıklı Hayat testi soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

 

      İnteraktif Sağlıklı Hayat Testi Soruları:

Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
 ifadelerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi doğrudur?
“Sağlığımız için …………………………….çok önem vermeliyiz.“ Yandaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
“ Yemek yemeden önce mutlaka ………………………..yıkamalıyız. “ Yandaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
“ Açıkta satılan ………………………..almamalıyız. “ Yandaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
“ Terli terli…………………………….içmemeliyiz. “ Yandaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
“ Tuvaletten çıktıktan sonra ellerimizi………………………….ile iyice yıkamalıyız. “ Yandaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
“Aldığımız yiyeceklerin son………………………….tarihlerine dikkat etmeliyiz. “ Yandaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
“ Sağlığımızı korumak için………………………………öncelikle kendimizdedir. “ Yandaki cümlede boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılmalıdır?
Aşağıdakilerden hangisi kişisel bakımla ilgili değildir?
kıyafetlerden hangisi yaz mevsiminde kullanılır?
Aşağıdakilerden hangisi çevremizi temiz tutmak için uymamız gereken kurallardan değildir?
hangileri sağlık kurumu değildir?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
hangisi dengeli beslendiğimizi gösterir?
Aşağıdakilerden hangisi hayvanlardan elde edilmez?
besin gruplarından kahvaltıda yenilebilir?
Dengeli ve düzenli beslenen öğrencide aşağıdakilerden hangisi gözlenmez?
Hastalıklardan korunmak için bir takım önlemler almalıyız. Bu önlemlerden biride dengeli beslenmedir.

 

Aşağıdakilerden hangisi dengeli beslenme kuralına aykırıdır?

       Etkileşimli Sağlıklı Hayat Testi Hakkında:

       İnteraktif Sağlıklı Hayat testi ilk olarak eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Aynı zamanda Sağlıklı Hayat çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Sağlıklı Hayat testi hazırlanırken özellikle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Testimiz Sağlıklı Hayat testi genellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Sağlıklı Hayat çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Son olarak Sağlıklı Hayat testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır.


testimiz.com

 

       Online Sağlıklı Hayat Testi Soru Yapısı:

       Etkileşimli Sağlıklı Hayat soruları genellikle 10, 12, 15 veya 20 sorudan oluşmaktadır. Sağlıklı Hayat testleri sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Bunun yanında 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Ancak Sağlıklı Hayat testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Sağlıklı Hayat testi için her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

 

 

      Çevrim İçi Sağlıklı Hayat Test Çalışması Hakkında:

       İnteraktif Sağlıklı Hayat test çalışması özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Sağlıklı Hayat testinde soru veya seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Sağlıklı Hayat testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur.

 

 

      İnteraktif Sağlıklı Hayat Konu Testi Değerlendirme:

       Etkileşimli Sağlıklı Hayat testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Sağlıklı Hayat testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Sağlıklı Hayat testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Sağlıklı Hayat testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Sağlıklı Hayat testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.


testimiz.com.tr

 

       Sanal Etkileşimli Sağlıklı Hayat Testi Telif Hakkı:

       İnteraktif Sağlıklı Hayat testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Sağlıklı Hayat testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Sağlıklı Hayat testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Sağlıklı Hayat testini kullanmak için izin almanız gerekmektedir. Başarılar…