2.Sınıf Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme Testimiz

12 Aralık 2021 0 By testimiz.com

2.Sınıf Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri

2.Sınıf Toplama Problemleri

TEBRİKLER.

2.Sınıf Toplama Problemleri

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
Annem 29, babam 35 yaşındadır. İkisinin yaşları toplamı kaçtır?
A
75
B
64
C
54
Soru 2
Sınıf kitaplığımızda 46 kitap vardı. Öğretmenimiz 2 deste masal, 1 düzine öykü kitabı daha aldı. Kitaplığımızda toplam kaç kitabımız oldu? [the_ad id="11337"]
A
78
B
54
C
32
Soru 3
Sınıfımızda 19 erkek ve 16 kız öğrenci olduğuna göre toplam kaç öğrenci vardır?
A
35
B
23
C
36
Soru 4
Bir manav, 28 kilogram patates ve patateslerden 7 kilogram fazla soğan satmıştır. Manavın sattığı patates ve soğanlar toplam kaç kilogramdır?
A
63
B
56
C
35
Soru 5
Ali dayının çiftliğinde 34 koyun, 23 keçi ve 17 tane de inek vardır. Ali dayının çiftliğinde toplam kaç hayvan vardır?
A
57
B
67
C
74
Soru 6
Esila,  25 sayfa kitap okudu , Yakup ise Esila'dan 12 sayfa daha fazla okudu. İkisi kaç sayfa kitap okumuştur?
A
62
B
37
C
71
Soru 7
Baran 8 yaşındadır. Annesi Baran' dan 27 yaş büyük olduğuna göre ikisinin yaşları toplamı kaçtır?
A
74
B
62
C
35
Soru 8
Beren, Cumartesi günü kitabından 38 sayfa ve Pazar günü de Cumartesi gününden 16 sayfa fazla okudu. Beren iki günde kaç sayfa kitap okumuştur? 
A
86
B
82
C
92
Soru 9
Efe birinci gün 39 sayfa, ikinci gün 25 sayfa kitap okudu. İki günde toplam kaç sayfa kitap okumuştur?
A
49
B
64
C
56
Soru 10
Bir sınıfta 18 tane kız öğrenci ve kızlardan 5 fazla erkek öğrenci vardır. Bu sınıfın mevcudu kaçtır?
A
42
B
36
C
41
Soru 11
Ayşe 14 yaşındadır. Annesi Ayşe'den 28 yaş büyük olduğuna göre kaç yaşındadır?
A
42
B
56
C
54
Soru 12
Sınıf kitaplığımızda 27 tane masal kitabı ve masal kitaplarından 13 fazla da hikaye kitabı olduğuna göre kaç kitap vardır? 
A
67
B
53
C
40
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
12 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

       2.Sınıf Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme Testi Hakkında:

       Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

        1. 2.Sınıf Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme konu testi İnteraktif etkileşimli bir çalışmadır. Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme çalışma testi öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme testinin başarısını artırmaktadır. Online Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme testi için öğrenci yada öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen bizimle paylaşınız.

       2. 2.Sınıf Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

İnteraktif Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme test soruları çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 yada 4 seçenekli olabilir. Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. sınıflarda 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme çalışma testi için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Özellikle her seferinde başka bir test göreceksiniz. Çünkü Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme sanal testinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme testinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 2.Sınıf Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme testi online çözülür. Çünkü Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme kazanım testini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme Testi Telif Hakkı:

Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Toplama İşlemi Gerektiren Problemleri Çözme testinin kullanımı özel izne tabidir.