2.Sınıf Zıt Anlamlı Kelimeler Test

8 Eylül 2023 0 By testimiz.com

2.Sınıf Zıt Anlamlı Kelimeler

Test Çöz

Çalışma İndir

İndir

“Beyaz” sözcüğünün zıt anlamı hangisidir?
“Yeni” sözcüğünün zıt anlamı hangisidir?
“Uzak” sözcüğünün zıt anlamı hangisidir?
“Geniş” sözcüğünün zıt anlamı hangisidir?
“Büyük” sözcüğünün zıt anlamı hangisidir?
Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi zıt anlamlıdır?
Ya da Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi zıt anlamlıdır?
Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi zıt anlamlı değildir?
Ancak Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi zıt anlamlı değildir?
Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi zıt anlamlı değildir?
Veya  Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi zıt anlamlı değildir?
Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi zıt anlamlı değildir?

      2.Sınıf Zıt Anlamlı Kelimeler Test Hakkında:

      Zıt Anlamlı Sözcükler uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız. Böylelikle test sorularını ve seçeneklerini görebilirsiniz. Zıt Anlamlı Sözcükler testi tekrar tekrar çözmek üzere düzenlenmiştir. Yani kalıcı öğrenmek için tekrar önemlidir. Her tekrarda Zıt Anlamlı Sözcükler testinde soru ve cevapların yeri değişecektir. Böylelikle ezber yapmadan öğrenme ağlanmaktadır.

      Zıt Anlamlı Sözcükler Konu Testinin Hazırlanışı:

      Zıt Anlamlı Sözcükler konu testi özellikle sanal etkileşimli bir çalışmadır. Diğer bir deyişle online test çözme çalışmasıdır. Üstelik Zıt Anlamlı Sözcükler testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Zıt Anlamlı Sözcükler testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Zıt Anlamlı Sözcükler testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Zıt Anlamlı Sözcükler kazanım testinde özellikle ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Çünkü Zıt Anlamlı Sözcükler çalışma testi öğrenme hedeflidir. Bununla birlikte Zıt Anlamlı Sözcükler testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle sınıf içi uygulamalar Zıt Anlamlı Sözcükler testinin başarısını artıracaktır. Online Zıt Anlamlı Sözcükler testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Bizimle görüş ve önerilerinizi paylaşınız.

testimiz.com

      Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

      Testlerimiz sürekli güncellenmekte ya da yenilenmektedir. İnteraktif Zıt Anlamlı Sözcükler test soruları genellikle çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekli olabilir. Ancak Zıt Anlamlı Sözcükler konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Zıt Anlamlı Sözcükler kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Zıt Anlamlı Sözcükler çalışma testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Zıt Anlamlı Sözcükler etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Zıt Anlamlı Sözcükler testini özellikle tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü Zıt Anlamlı Sözcükler testini yenilediğinizde soru ve cevapların yerleri değişmektedir. Her seferinde Böylece her tekrarda aynı konuda başka bir test çözeceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur.

testimiz.com

      Zıt Anlamlı Sözcükler Testi Genel Özellikleri:

      Zıt Anlamlı Sözcükler konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Zıt Anlamlı Sözcükler testi genellikle çevrimiçi çözülür. Çünkü Zıt Anlamlı Sözcükler çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Zıt Anlamlı Sözcükler konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Zıt Anlamlı Sözcükler test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Zıt Anlamlı Sözcükler kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylece Zıt Anlamlı Sözcükler testini çözerken atık oluşmaz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Zıt Anlamlı Sözcükler etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Zıt Anlamlı Sözcükler testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Zıt Anlamlı Sözcükler konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Zıt Anlamlı Sözcükler kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Zıt Anlamlı Sözcükler testinin kullanımı özel izne tabidir.