3.Sınıf Önlem Alalım Test

7 Şubat 2023 0 By testimiz.com

3.Sınıf Önlem Alalım Test

Test Çöz

İndir

 

 

Evde, okulda ve çevremizde kesik, yaralanma, boğulma, zehirlenme, yanma gibi kazalar meydana gelebilir. Evde oluşan kazalarla ilgili aşağıdakilerden hangisi doğru değildir?
Aşağıdakilerden hangisi evde karşılaşabileceğimiz kazalardan birisi değildir?
Okulda merdivenleri koşarak inip çıkmak, teneffüslerde koşmak aşağıdakilerden hangisine neden olur?
Okulda aşağıdakilerden hangisin yapmak doğru değildir?
Makas, bıçak, iğne gibi kesici ve delici araç gereçleri kullanmak bir yerimizi kesmemize neden olabilir. Aşağıdakilerden hangisini yapmak doğru olmaz?
Kibrit ve çakmak gibi yanıcı araç gereçlerle oynamak hangisine neden olabilir?
Vantilatör, mikser gibi dönerek çalışan aletlerin hareketine engel olacak davranışlarda neden bulunmamalıyız?
Prizlere dokunmak, deliklerine sivri aletler sokmak hangi kazaya neden olabilir?
Aşağıdakilerden hangisi doğru değildir?
Neden yanımızda bir büyüğümüz varken banyo yapmalıyız?
Yüksekteki bir eşyayı almak için sandalye, masa gibi yerlere çıkarsak hangi kaza ile karşılaşabiliriz?
Aşağıdakilerden hangisini yapmak doğru olmaz?

      3.Sınıf Önlem Alalım Test Hakkında:

       Aman Dikkat Kaza Olmasın uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

       1. 3.Sınıf Aman Dikkat Kaza Olmasın Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

Aman Dikkat Kaza Olmasın konu testi özellikle sanal etkileşimli bir çalışmadır. Bunun yanında Aman Dikkat Kaza Olmasın testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Aman Dikkat Kaza Olmasın testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Aman Dikkat Kaza Olmasın testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Aman Dikkat Kaza Olmasın kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Aman Dikkat Kaza Olmasın çalışma testi öğrenme hedeflidir. İnteraktif Aman Dikkat Kaza Olmasın testi hazırlanırken özellikle sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Böylelikle sınıf içi uygulamalar Aman Dikkat Kaza Olmasın testinin başarısını artıracaktır. Online Aman Dikkat Kaza Olmasın testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak bizimle yorumlarınızı paylaşınız.

testimiz.com

       2. 3.Sınıf Aman Dikkat Kaza Olmasın Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

Testlerimiz sürekli güncellenmekte ya da yenilenmektedir. İnteraktif Aman Dikkat Kaza Olmasın test soruları genellikle çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekli olabilir. Ancak Aman Dikkat Kaza Olmasın konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Aman Dikkat Kaza Olmasın kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Aman Dikkat Kaza Olmasın çalışma testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Aman Dikkat Kaza Olmasın etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Aman Dikkat Kaza Olmasın testini özellikle tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü Aman Dikkat Kaza Olmasın testini yenilediğinizde soru ve cevapların yerleri değişmektedir. Her seferinde Böylece her tekrarda aynı konuda başka bir test çözeceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur.

testimiz.com

       3. 3.Sınıf Aman Dikkat Kaza Olmasın Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

Aman Dikkat Kaza Olmasın konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Aman Dikkat Kaza Olmasın testi genellikle çevrimiçi çözülür. Çünkü Aman Dikkat Kaza Olmasın çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Aman Dikkat Kaza Olmasın konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Aman Dikkat Kaza Olmasın test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Aman Dikkat Kaza Olmasın kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylece Aman Dikkat Kaza Olmasın testini çözerken atık oluşmaz.

testimiz.com.tr

       4. Etkileşimli Aman Dikkat Kaza Olmasın Testi Telif Hakkı:

Aman Dikkat Kaza Olmasın etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Aman Dikkat Kaza Olmasın testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Aman Dikkat Kaza Olmasın konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Aman Dikkat Kaza Olmasın kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Aman Dikkat Kaza Olmasın testinin kullanımı özel izne tabidir.