3.Sınıf Cümle Bilgisi Test

3.Sınıf Cümle Bilgisi Test

3.Sınıf Cümle Bilgisi Test Çöz   Hangisinin sonuna nokta konulmalıdır? Hangisi cümledir? “ Şoför……………….oldukça………sürüyordu.” ifadesinde noktalı yerlere sırasıyla hangi kelimeler yazılmalıdır? Hangisi yanlıştır? “Yatarken televizyonu kapatmayı unutma ! “ cümlesinde hangi sorunun cevabı yoktur? “ Kazağını ( ) gömleğini ( ) pantolonunu güzelce yıkadı ( )” bu cümlede parantez içlerine sırasıyla hangi noktalama işaretleri gelmelidir? Hangi cümlenin […]

3.Sınıf Cümle Bilgisi

Test Çöz

 

Hangisinin sonuna nokta konulmalıdır?
Hangisi cümledir?
“ Şoför……………….oldukça………sürüyordu.” ifadesinde noktalı yerlere sırasıyla hangi kelimeler yazılmalıdır?
Hangisi yanlıştır?
“Yatarken televizyonu kapatmayı unutma ! “ cümlesinde hangi sorunun cevabı yoktur?
“ Kazağını ( ) gömleğini ( ) pantolonunu güzelce yıkadı ( )” bu cümlede parantez içlerine sırasıyla hangi noktalama işaretleri gelmelidir?
Hangi cümlenin sonuna noktalama işareti yanlış konuşmuştur?
Hangisinin ilk harfi daima büyük yazılmalıdır?
Ya da Hangisi hem hece hem de kelimedir?
Hangisi sözlükte önce gelir?
Aşağıda verilen cümlelerin hangisinin sonuna nokta konmaz?
Veya Aşağıda verilen cümlelerden hangisi kurallı cümle değildir?

       3.Sınıf Cümle Bilgisi Konu Testi Hakkında:

      Cümle Bilgisi testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Cümle Bilgisi testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Cümle Bilgisi testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Cümle Bilgisi testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Cümle Bilgisi testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Cümle Bilgisi testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Cümle Bilgisi testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Cümle Bilgisi testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Cümle Bilgisi testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Cümle Bilgisi testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Cümle Bilgisi testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Cümle Bilgisi Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Cümle Bilgisi testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Cümle Bilgisi testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Cümle Bilgisi testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Cümle Bilgisi testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Cümle Bilgisi testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Cümle Bilgisi testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Cümle Bilgisi genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM