3. Sınıf Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım Test

23 Eylül 2023 0 By testimiz.com

3.Sınıf Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım

Test Çöz

Üç basamaklı en büyük doğal sayı hangisidir?
Üç basamaklı en küçük doğal sayı hangisidir?
Rakamları birbirinden farklı üç basamaklı en büyük doğal sayı hangisidir?
Rakamları birbirinden farklı üç basamaklı en küçük doğal sayı hangisidir?
6,2 ve 4 rakamlarını birer kez kullanarak yazılabilecek en büyük üç basamaklı doğal sayı hangisidir?
8, 3 ve 1 rakamlarını birer kez kullanarak yazılabilecek en küçük üç basamaklı doğal sayı hangisidir?
Aşağıdakilerden hangisi 4, 1ve 0 rakamlarını birer kez kullanarak oluşturulan 400’den büyük olan doğal sayılardan birisi değildir?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi 7, 6 ve 1 rakamlarını birer kez kullanarak oluşturulan 700’den büyük olan doğal sayılardan birisi değildir?
Aşağıdakilerden hangisi 8, 0 ve 3 rakamlarını birer kez kullanarak oluşturulan 800’den büyük olan doğal sayılardan birisi değildir?
“B > 789” olduğuna göre, B yerine yazılabilecek en küçük doğal sayı hangisidir?
“A < 435” olduğuna göre, A yerine yazılabilecek en büyük doğal sayı yazılabilecek en büyük doğal sayı hangisidir?
Aşağıdakilerden hangisi “448 < …….. < 465” karşılaştırmasına göre, boş bırakılan yere gelebilecek sayılardan birisi değildir?

       3.Sınıf Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım Konu Testi Hakkında:

      Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.