3. Sınıf Dünyanın Katmanlarını Tanıyalım Test

28 Eylül 2023 0 By testimiz.com

3.Sınıf Dünyanın Katmanlarını Tanıyalım

Test Çöz

 

Aşağıdakilerden hangisi Dünya’nın yüzeyini oluşturan yapılardan birisi değildir?
Dünya’nın yüzeyi oluşturan taş ve topraktan oluşan yapıya ne ad verilir?
Yer yüzündeki akarsular, göller, denizler ve okyanuslardan oluşan tabaka hangisidir?
Aşağıdakilerden hangisi Dünya’nın merkezinde yer alan bu katman en sıcak katmandır?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi iç çekirdeği saran katmana verilen addır?
Aşağıdakilerden hangisi dış çekirdek ile yer kabuğu arasında yer alan, yapısında erimiş kayaların oluşturduğu magma bulunan katmandır?
Aşağıdakilerden hangisi Dünya’nın yüzeyini oluşturan ve canlıların yaşadığı katmandır?
Veya Aşağıdaki katmanlardan hangisine kara katmanı adı verilir?
Yer kabuğu aşağıda bulunan yerlerin hangisinde daha incedir?
Yanar dağlardan yeryüzüne püsküren lavlar hangi katmandan gelmektedir?
Aşağıdaki katmanlardan hangisi canlıların yaşaması için uygun bir ortam oluşturur?
Ya da Aşağıdaki katmanların hangisinde canlı yaşamaz?

      3.Sınıf Dünyanın Katmanlarını Tanıyalım Test Hakkında:

      Dünya’nın Katmanlarını Tanıyalım testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Dünya’nın Katmanlarını Tanıyalım testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Dünya’nın Katmanlarını Tanıyalım testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Dünya’nın Katmanlarını Tanıyalım testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Dünya’nın Katmanlarını Tanıyalım testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Dünya’nın Katmanlarını Tanıyalım testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Dünya’nın Katmanlarını Tanıyalım testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Dünya’nın Katmanlarını Tanıyalım testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Dünya’nın Katmanlarını Tanıyalım testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Dünya’nın Katmanlarını Tanıyalım testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Dünya’nın Katmanlarını Tanıyalım testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Dünya’nın Katmanlarını Tanıyalım Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Dünya’nın Katmanlarını Tanıyalım testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Dünya’nın Katmanlarını Tanıyalım testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Dünya’nın Katmanlarını Tanıyalım testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Dünya’nın Katmanlarını Tanıyalım testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Dünya’nın Katmanlarını Tanıyalım testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Dünya’nın Katmanlarını Tanıyalım testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Dünya’nın Katmanlarını Tanıyalım genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.