3.Sınıf Dünyanın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler Test

28 Eylül 2023 0 By testimiz.com

3.Sınıf Dünyanın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler

Test Çöz

 

Eski dönemlerde insanlar Dünya’nın şeklini merak etmiş, bununla ilgili değişik görüşler öne sürmüşlerdir. Aşağıdakilerden hangisi bu görüşlerden birisi değildir?
Eski insanlara göre Dünya hangi hayvanın boynuzları arasında bulunmaktaydı?
Ya da Eski insanların bir görüşüne göre Dünya kaplumbağanın üzerinde hangi hayvanlar tarafından taşınıyordu?
Eski insanlar Dünya’nın şeklini daha çok aşağıdaki cisimlerden hangisine benzetmişlerdir?
Aşağıdaki uygarlıkların hangisi göre Dünya düz ve dikdörtgen biçimindedir. Gökyüzü Dünya’nın dört köşesindeki dört sütun üzerinde durmaktadır. Dünya’nın sınırlarının ötesinde geniş, başı sonu olmayan, sürekli akan bir akarsu vardır?
Aşağıdaki uygarlıklardan hangisinin görüşüne göre Dünya, dört filin sırtında taşınan yarım küre şeklindedir. Bu filler de sonsuz bir okyanusta yüzen dev bir deniz kaplumbağasının üzerinde durmaktadır?
Veya Aşağıdaki bilim adamlarından hangisi dünyanın şeklini suda yüzen yarım küreye benzetmiştir?
Biruni, Galileo Galilei (Galileo Galile), Kepler gibi bilim adamları Dünya’nın şeklini hangisine benzetmişlerdir?
Eski insanların Dünya’nın şekli ile ilgili yanlış yargıda bulunmalarının temel nedeni nedir?
Aşağıdaki bilim adamlarından hangisi Dünya’nın şekli ile ilgili bir düşünce belirtmemiştir?
Dünya’nın küre şeklinde yuvarlak olduğunu ilk olarak kanıtlayan denizci aşağıdakilerden hangisidir?
Dünya’nın çevresini dolanmak isterken Amerikan kıtasını bulan denizci hangisidir?

      3.Sınıf Dünyanın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler Test Hakkında:

      Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Dünya’nın Şekli ile İlgili Geçmişte Öne Sürülen Görüşler genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.