3. Sınıf Gezegenimizi Tanıyalım Ünite Test

28 Eylül 2023 0 By testimiz.com

3.Sınıf Fen Bilimleri Gezegenimizi Tanıyalım Ünitesi

Test Çöz

 

Aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
Ya da Aşağıda verilen bilgilerden hangisi yanlıştır?
Aşağıda verilen bilgilerden hangisi yanlıştır?
Dünyanın şeklini aşağıdaki nesnelerden hangisine benzetemeyiz?
Aşağıdakilerden hangisi üzerinde canlıların yaşadığı katmandır?
Yer kabuğunun hemen altında hangi katman vardır?
Dünya yüzeyinin büyük bölümünü kaplayan katman hangisidir?
Aşağıdakilerden hangisi Dünya’nın yuvarlak olduğunu ispatlamıştır?
Dünya’nın uzaydan çekilmiş fotoğraflarında mavi görünen katman aşağıdakilerden hangisidir? 
Aşağıdakilerden hangisi Dünya’nın iç katmanlarından birisi değildir?      
İstanbul’dan kalkan bir uçağın bir süre sonra hep aynı yöne giderek İstanbul’a gelmesinin nedeni nedir?
Aşağıdaki unsurlardan hangisi kara katmanında yer alır?
Yandaki görselde aşağıdakilerden hangisi gösterilmektedir?
Dünya’nın merkezinden yüzeyine doğru katmanlarının sıralanışı hangi seçenekte doğru verilmiştir?
Balıklar Dünya’nın hangi katmanında yaşar?    
Kara ve su katmanı ile temas hâlinde olan, gözümüzle göremediğimiz ama etkisini hissettiğimiz katman hangisidir?
Aşağıdaki katmanlardan hangisinin canlıların yaşamına bir etkisi yoktur?
Aşağıdakilerden hangisi eski insanların Dünya’nın şekli ile ilgili ortaya attığı görüşlerden birisi değildir?
Deniz kenarında bize doğru gelen bir geminin yavaş yavaş görünür olması bize neyi gösterir?
Aşağıdaki katmanlardan hangisi dış çekirdek ile yer kabuğu arasında yer alır ve yapısında erimiş kayaların oluşturduğu magma bulunur?

       3.Sınıf Fen Bilimleri Gezegenimizi Tanıyalım Ünitesi Konu Testi Hakkında:

      Gezegenimizi Tanıyalım Ünitesi testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Gezegenimizi Tanıyalım Ünitesi testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Gezegenimizi Tanıyalım Ünitesi testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Gezegenimizi Tanıyalım Ünitesi testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Gezegenimizi Tanıyalım Ünitesi testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Gezegenimizi Tanıyalım Ünitesi testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Gezegenimizi Tanıyalım Ünitesi testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Gezegenimizi Tanıyalım Ünitesi testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Gezegenimizi Tanıyalım Ünitesi testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Gezegenimizi Tanıyalım Ünitesi testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Gezegenimizi Tanıyalım Ünitesi testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Gezegenimizi Tanıyalım Ünitesi Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Gezegenimizi Tanıyalım Ünitesi testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Gezegenimizi Tanıyalım Ünitesi testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Gezegenimizi Tanıyalım Ünitesi testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Gezegenimizi Tanıyalım Ünitesi testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Gezegenimizi Tanıyalım Ünitesi testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Gezegenimizi Tanıyalım Ünitesi testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Gezegenimizi Tanıyalım Ünitesi genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.