3.Sınıf Geometrik Cisimler Test

9 Haziran 2023 1 By testimiz.com

3.Sınıf Geometrik Cisimler Test

Test Çöz

 

 

Açınımı verilen geometrik cisim hangisidir?
Yukarıdaki geometrik cisim ile ilgili aşağıdakilerden hangisini söylemek doğru olmaz?
Aşağıda verilen nesnelerden hangisi küpe benzemez?
Yukarıdaki nesne aşağıda verilen geometrik cisimlerden hangisine benzer?
Animasyonda verilen geometrik cisim hangisidir?
Yukarıdaki nesne aşağıdaki geometrik cisimlerden hangisine benzer?
Geometrik şekli çizmek için aşağıdaki geometrik cisimlerden hangisinden yararlanırız?
Yukarıdaki animasyonda verilen geometrik cisim hangisidir?
Geometrik cisimle ilgili aşağıda verilenlerden hangisi doğru değildir?
Aşağıda verilenlerden hangisi üçgen prizmanın yüzeylerinden birisi değildir?
Geometrik cisimlerden hangisinin Dikdörtgen şeklinde bir yüzü yoktur?
Aşağıda verilen geometrik cisimlerden hangisinin yüzü diğerlerinden azdır?

       3.Sınıf Geometrik Cisimler Test Hakkında:

       Geometrik Cisimler uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

       1. 3.Sınıf Geometrik Cisimler Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

Geometrik Cisimler konu testi özellikle sanal etkileşimli bir çalışmadır. Bunun yanında Geometrik Cisimler testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Geometrik Cisimler testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Geometrik Cisimler testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Geometrik Cisimler kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Geometrik Cisimler çalışma testi öğrenme hedeflidir. İnteraktif Geometrik Cisimler testi hazırlanırken özellikle sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Böylelikle sınıf içi uygulamalar Geometrik Cisimler testinin başarısını artıracaktır. Online Geometrik Cisimler testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak bizimle yorumlarınızı paylaşınız.

testimiz.com

       2. 3.Sınıf Geometrik Cisimler Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

Testlerimiz sürekli güncellenmekte ya da yenilenmektedir. İnteraktif Geometrik Cisimler test soruları genellikle çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekli olabilir. Ancak Geometrik Cisimler konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Geometrik Cisimler kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Geometrik Cisimler çalışma testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Geometrik Cisimler etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Geometrik Cisimler testini özellikle tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü Geometrik Cisimler testini yenilediğinizde soru ve cevapların yerleri değişmektedir. Her seferinde Böylece her tekrarda aynı konuda başka bir test çözeceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur.

testimiz.com

       3. 3.Sınıf Geometrik Cisimler Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

Geometrik Cisimler konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Geometrik Cisimler testi genellikle çevrimiçi çözülür. Çünkü Geometrik Cisimler çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Geometrik Cisimler konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Geometrik Cisimler test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Geometrik Cisimler kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylece Geometrik Cisimler testini çözerken atık oluşmaz.

testimiz.com.tr

       4. Etkileşimli Geometrik Cisimler Testi Telif Hakkı:

Geometrik Cisimler etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Geometrik Cisimler testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Geometrik Cisimler konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Geometrik Cisimler kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Geometrik Cisimler testinin kullanımı özel izne tabidir.