3.Sınıf Güvenliğimizi Tehdit Edecek Durumlar Test

7 Şubat 2023 0 By testimiz.com

3.Sınıf Güvenliğimizi Tehdit Edecek Durumlar

Test Çöz

İndir

 

 

Sıcak bir günde Kuzey’e arkadaşı denizde yüzmeyi teklif etti. Kuzey teklifi kabul etmedi. Kuzey’in bu teklifi kabul etmemesinin sebebi nedir?
Melis parka gitmek istemişti. Annesi evden çok uzaklaşmaması konusunda Melis’i uyardı. Pencereden görebileceği yerde oynamasını istedi. Melis annesinin dediğini yapmazsa hangi durumla karşılaşabilir?
Arkadaşımız okul çıkışında parka, sinemaya ya da bir arkadaşınızın evine gitmek için ısrar edebilir. Bu durumda nasıl davranmalıyız?
Yapmak istemediğimiz, hayır demekte zorlandığımız durumlarda annemizden, babamızdan, öğretmenlerimizden ya da güvenlik görevlilerinden yardım alabiliriz. Aşağıdakilerden hangisi bu durumlardan birisi değildir?
Tehlikeli olabilecek ortamlara girmemeliyiz. Böyle ortamdan mümkün olduğunca uzak ve güvenli bir yere gitmeliyiz. Aşağıdakilerden hangisi tehlikeli ortamlardan birisi değildir?
Tehlikeli olabileceğini düşündüğümüz durumlarda bağırarak çevredekilerin dikkatini çekmeliyiz. Aşağıdakilerden hangisi tehlikeli olabilecek durumlardan birisi değildir?
Sahipsiz gördüğümüz çanta, paket, bavul gibi eşyalara dokunmamalıyız. Bunlar ülkemize zarar vermek isteyenler tarafından bırakılmış olabilir. Bu durumda kime haber vermeliyiz?
Deprem, sel gibi afetler sırasında alınacak bazı önlemlerle bunların zararlı etkilerinden korunabiliriz. Aşağıdakilerden hangisi deprem sırasında alınabilecek önlemlerden birisi değildir?
Deprem, yerin derinliklerindeki hareketler sonucu oluşan sarsıntıdır. Deprem olurken aşağıdakilerden hangisini yapmak doğru olmaz?
Deprem esnasında devrilmeyecek bir eşyanın yanında başımızı ellerimizin arasına alıp dizlerimizi karnımıza çekerek yere uzanmalıyız. Bu olaya ne denir?
Sel, aşırı yağışlar sonucu akarsular ve barajlardaki suların taşmasıdır. Sel sırasında aşağıdakilerden hangisini yapmak doğru olmaz?
Beren, fırına ekmek almaya gidiyordu. Fırının olduğu yerde büyük bir kalabalık ve polisler vardı. Bu durumda Beren nasıl davranmalıdır?