3.Sınıf Karşıt Anlamlı Sözcükler Test

2 Ekim 2022 0 By testimiz.com

3.Sınıf Karşıt Anlamlı Sözcükler

Test Çöz

 

“Kısa” sözcüğünün karşıt (zıt) anlamlısı aşağıdakilerden hangisidir?
“Uzak” sözcüğünün karşıt (zıt) anlamlısı aşağıdakilerden hangisidir?
“Az” sözcüğünün karşıt (zıt) anlamlısı aşağıdakilerden hangisidir?
“Yaş” sözcüğünün karşıt (zıt) anlamlısı aşağıdakilerden hangisidir?
“Var” sözcüğünün karşıt (zıt) anlamlısı aşağıdakilerden hangisidir?
“Uzun” sözcüğünün karşıt (zıt) anlamlısı aşağıdakilerden hangisidir?
“Karanlık” sözcüğünün karşıt (zıt) anlamlısı aşağıdakilerden hangisidir?
“Yaramaz” sözcüğünün karşıt (zıt) anlamlısı aşağıdakilerden hangisidir?
“Kötü” sözcüğünün karşıt (zıt) anlamlısı aşağıdakilerden hangisidir?
“Ağır” sözcüğünün karşıt (zıt) anlamlısı aşağıdakilerden hangisidir?
“Çirkin” sözcüğünün karşıt (zıt) anlamlısı aşağıdakilerden hangisidir?
Aşağıdaki karşıt (zıt) anlamlı sözcüklerden hangisi yanlış verilmiştir?
Ya da Aşağıdaki karşıt (zıt) anlamlı sözcüklerden hangisi yanlış verilmiştir?
Aşağıdaki sözcüklerden hangisi diğerlerinden farklıdır?
Veya Aşağıdaki sözcüklerden hangisi diğerlerinden farklıdır?

       3.Sınıf Karşıt Anlamlı Sözcükler Konu Testi Hakkında:

      Karşıt Anlamlı Sözcükler testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Karşıt Anlamlı Sözcükler testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Karşıt Anlamlı Sözcükler testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Karşıt Anlamlı Sözcükler testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Karşıt Anlamlı Sözcükler testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Karşıt Anlamlı Sözcükler testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Karşıt Anlamlı Sözcükler testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Karşıt Anlamlı Sözcükler testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Karşıt Anlamlı Sözcükler testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Karşıt Anlamlı Sözcükler testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Karşıt Anlamlı Sözcükler testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Karşıt Anlamlı Sözcükler Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Karşıt Anlamlı Sözcükler testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Karşıt Anlamlı Sözcükler testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Karşıt Anlamlı Sözcükler testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Karşıt Anlamlı Sözcükler testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Karşıt Anlamlı Sözcükler testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Karşıt Anlamlı Sözcükler testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Karşıt Anlamlı Sözcükler genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.