3.Sınıf Canlıların Ortak Özellikleri Konu Testi

29 Ocak 2021 0 Yazar: testimiz.com

3.Sınıf Canlıların Ortak Özellikleri Konu Testi

 

3. Sınıf Fen Bilimleri Canlıların Ortak Özellikleri Testi 2

TEBRİKLER.

3. Sınıf Fen Bilimleri Canlıların Ortak Özellikleri Testi 2

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
Hayvanlar üreyerek kendine benzer yavrular meydana getirir. Bu yavrular da büyüyüp yetişkin birey olduklarında ürerler. Üreme niçin gereklidir?    
A
Boşaltım ve solunum için,
B
Beslenme ve büyüme için,
C
Neslin devamı için,
Soru 2
Hayvanlar besin ihtiyacını diğer canlıları yiyerek karşılar. Aşağıda verilen beslenme eşleştirmelerinden hangisi doğru değildir?    
A
İnek, koyun ve at bitkilerle beslenir.
B
Arı çiçek ve diğer bitkileri yiyerek beslenir.
C
Aslan, fok ve kartal ise diğer hayvanları avlayarak beslenir.
Soru 3
Canlıların ortak özelliklerinden biri boşaltım yapmaktır. Boşaltım yapma ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi doğru değildir?    
A
Canlılar vücutlarındaki atık maddeleri boşaltım yaparak vücutlarından uzaklaştırır.
B
Hayvanlar, içtikleri su sayesinde idrar ve terleme yoluyla zararlı maddeleri vücudundan uzaklaştırır.
C
Bitkiler kökleri ile toprağa boşaltım yaparlar.
Soru 4
Canlıların ortak özelliklerinden birisi de hareket etmeleridir. Hayvanlar bir yerden bir yere hareket eder. Bitkilerin hareketi ise çok yavaştır. Aşağıdakilerden hangisi canlıların hareketine örnek gösterilemez?
A
Güneş ısısının etkisiyle suların buharlaşması ve bulutların oluşması.
B
Ayçiçeklerinin gün boyunca güneşe yönelmesi de hareket etiğinin bir kanıtıdır.
C
Sarmaşık bitkisini düzenli olarak gözlemlediğimizde sarmaşığın bir yere sarılarak büyüdüğünü ve hareket etiğini fark edebiliriz.
Soru 5
Canlı vücudunda en fazla bulunan madde hangisidir?      
A
Su
B
Besin
C
Hava
Soru 6
Aşağıdakilerden hangisi boşaltıma örnek oluşturmaz?    
A
Hayvanların ve insanların terlemesi,
B
Meyve ve sebzelerin çürümesi,
C
Ağaçların yapraklarını dökmesi,
Soru 7
Canlıların su ihtiyacı ile ilgili aşağıdakilerden hangisi doğru değildir?    
A
Her canlının suya ihtiyacı olmaz.
B
Denizanasının vücudunun ise neredeyse tamamı sudan oluşmuştur.
C
Pirinç bitkisi büyüyüp gelişebilmek için çok fazla suya ihtiyaç duyarken kaktüs daha az suya ihtiyaç duyar.
Soru 8
Üreme, canlının kendisine benzeyen yavrular meydana getirmesidir. Aşağıdakilerden hangisi canlıların üreme şekillerinden birisi değildir?    
A
Doğurarak üreme,
B
Tohum ve yumurta ile üreme,
C
Yaprak ve dallarla üreme,
Soru 9
Canlılar nesillerini devam ettirmek için ne yaparlar?    
A
Sindirim yaparlar
B
Üreme yaparlar
C
Boşaltım yaparlar
Soru 10
Canlı varlıklar, çevrelerinde gerçekleşen durumları fark eder ve bu durumlara göre tepki verir. Bu bilgiye göre aşağıdakilerden hangisi doğru değildir?
A
Bir kuş, gördüğü kediyi tehlike olarak algılar ve ağacın yüksek dallarına doğru uçar.
B
Sarmaşığın, bir yere tutunarak büyümesi ve hareket etmesi.
C
Bir bitki gölgedeyse güneş ışığına doğru yönelerek tepki verir.
Soru 11
Canlılar vücutlarındaki zararlı gazları nasıl boşaltırlar?    
A
İdrar yaparak
B
Terleme yaparak
C
Solunum yaparak
Soru 12
Canlıların ortak özelliklerinden birisi de solunum yapmadır. Solunumla ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi doğru değildir?    
A
İnsan, bitki ve hayvanların yaşamlarını sürdürmesi için hava gereklidir.
B
Bitkiler yaprakları ile solunum yapar.
C
Suda yaşayan balık, midye ve diğer hayvanların havaya ihtiyacı yoktur.
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
12 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

Hayvanlar besin ihtiyacını diğer canlıları yiyerek karşılar. Aşağıda verilen beslenme eşleştirmelerinden hangisi doğru değildir?
Canlıların ortak özelliklerinden birisi de solunum yapmadır. Solunumla ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi doğru değildir?
Canlı vücudunda en fazla bulunan madde hangisidir?
Canlıların su ihtiyacı ile ilgili aşağıdakilerden hangisi doğru değildir?
Canlıların ortak özelliklerinden biri boşaltım yapmaktır. Boşaltım yapma ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi doğru değildir?
Canlılar vücutlarındaki zararlı gazları nasıl boşaltırlar?
Aşağıdakilerden hangisi boşaltıma örnek oluşturmaz?
Canlılar nesillerini devam ettirmek için ne yaparlar?
Üreme, canlının kendisine benzeyen yavrular meydana getirmesidir. Aşağıdakilerden hangisi canlıların üreme şekillerinden birisi değildir?
Hayvanlar üreyerek kendine benzer yavrular meydana getirir. Bu yavrular da büyüyüp yetişkin birey olduklarında ürerler. Üreme niçin gereklidir?
Canlı varlıklar, çevrelerinde gerçekleşen durumları fark eder ve bu durumlara göre tepki verir. Bu bilgiye göre aşağıdakilerden hangisi doğru değildir?
Canlıların ortak özelliklerinden birisi de hareket etmeleridir. Hayvanlar bir yerden bir yere hareket eder. Bitkilerin hareketi ise çok yavaştır. Aşağıdakilerden hangisi canlıların hareketine örnek gösterilemez?

       3.Sınıf Canlıların Ortak Özellikleri Konu Testi Hakkında:

       Canlıların Ortak Özellikleri uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

       1. 3.Sınıf Canlıların Ortak Özellikleri Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

Canlıların Ortak Özellikleri konu testi özellikle sanal etkileşimli bir çalışmadır. Bunun yanında Canlıların Ortak Özellikleri testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Canlıların Ortak Özellikleri testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Canlıların Ortak Özellikleri testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Canlıların Ortak Özellikleri kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Canlıların Ortak Özellikleri çalışma testi öğrenme hedeflidir. İnteraktif Canlıların Ortak Özellikleri testi hazırlanırken özellikle sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Böylelikle sınıf içi uygulamalar Canlıların Ortak Özellikleri testinin başarısını artıracaktır. Online Canlıların Ortak Özellikleri testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak bizimle yorumlarınızı paylaşınız.

testimiz.com

       2. 3.Sınıf Canlıların Ortak Özellikleri Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

Testlerimiz sürekli güncellenmekte ya da yenilenmektedir. İnteraktif Canlıların Ortak Özellikleri test soruları genellikle çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekli olabilir. Ancak Canlıların Ortak Özellikleri konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Canlıların Ortak Özellikleri kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Canlıların Ortak Özellikleri çalışma testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Canlıların Ortak Özellikleri etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Canlıların Ortak Özellikleri testini özellikle tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü Canlıların Ortak Özellikleri testini yenilediğinizde soru ve cevapların yerleri değişmektedir. Her seferinde Böylece her tekrarda aynı konuda başka bir test çözeceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur.

testimiz.com

       3. 3.Sınıf Canlıların Ortak Özellikleri Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

Canlıların Ortak Özellikleri konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Canlıların Ortak Özellikleri testi genellikle çevrimiçi çözülür. Çünkü Canlıların Ortak Özellikleri çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Canlıların Ortak Özellikleri konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Canlıların Ortak Özellikleri test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Canlıların Ortak Özellikleri kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylece Canlıların Ortak Özellikleri testini çözerken atık oluşmaz.

testimiz.com.tr

       4. Etkileşimli Canlıların Ortak Özellikleri Testi Telif Hakkı:

Canlıların Ortak Özellikleri etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Canlıların Ortak Özellikleri testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Canlıların Ortak Özellikleri konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Canlıların Ortak Özellikleri kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Canlıların Ortak Özellikleri testinin kullanımı özel izne tabidir.