3.Sınıf Maddenin Halleri Test

12 Ocak 2023 0 By testimiz.com

3.Sınıf Maddenin Halleri Test

Test Çöz

İndir

 

Masa, sıra, taş, kalem, silgi, elma ve giydiğimiz kıyafetler madenin hangi halidir?
Su, süt, ayran, meyve suyu, benzin ve zeytinyağı maddenin hangi halinde bulunurlar?
Hava, su buharı, oksijen gibi maddelerin hali hangisidir?
Aşağıdakilerden hangisi katı bir maddedir?
maddelerden hangisi sıvı bir maddedir?
Aşağıdaki maddelerden hangisi gaz bir maddedir?
Buz hangi maddenin katı halidir?
Suyun gaz haline ne ad verilir?
hangisi genellikle akışkanlık özelliği gösterir?
Aşağıdaki madde hallerinden hangisi uçucudur?
hangisi donmuş suyun halidir?
Aşağıdaki maddelerden hangisinin üç hali de doğada bulunur?

      3.Sınıf Maddenin Halleri Test Hakkında:

       Maddenin Halleri uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

       1. 3.Sınıf Maddenin Halleri Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

Maddenin Halleri konu testi özellikle sanal etkileşimli bir çalışmadır. Bunun yanında Maddenin Halleri testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Maddenin Halleri testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Maddenin Halleri testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Maddenin Halleri kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Maddenin Halleri çalışma testi öğrenme hedeflidir. İnteraktif Maddenin Halleri testi hazırlanırken özellikle sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Böylelikle sınıf içi uygulamalar Maddenin Halleri testinin başarısını artıracaktır. Online Maddenin Halleri testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak bizimle yorumlarınızı paylaşınız.

testimiz.com

       2. 3.Sınıf Maddenin Halleri Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

Testlerimiz sürekli güncellenmekte ya da yenilenmektedir. İnteraktif Maddenin Halleri test soruları genellikle çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekli olabilir. Ancak Maddenin Halleri konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Maddenin Halleri kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Maddenin Halleri çalışma testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Maddenin Halleri etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Maddenin Halleri testini özellikle tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü Maddenin Halleri testini yenilediğinizde soru ve cevapların yerleri değişmektedir. Her seferinde Böylece her tekrarda aynı konuda başka bir test çözeceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur.

testimiz.com

       3. 3.Sınıf Maddenin Halleri Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

Maddenin Halleri konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Maddenin Halleri testi genellikle çevrimiçi çözülür. Çünkü Maddenin Halleri çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Maddenin Halleri konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Maddenin Halleri test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Maddenin Halleri kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylece Maddenin Halleri testini çözerken atık oluşmaz.

testimiz.com.tr

       4. Etkileşimli Maddenin Halleri Testi Telif Hakkı:

Maddenin Halleri etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Maddenin Halleri testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Maddenin Halleri konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Maddenin Halleri kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Maddenin Halleri testinin kullanımı özel izne tabidir.