3.Sınıf Matematik 1.Ünite Konu Testleri

31 Ekim 2021 0 Yazar: testimiz.com

3.Sınıf Matematik 1.Ünite Konu Testleri

Doğal Sayıları Okuyalım Ve Yazalım

Üç Basamaklı Doğal Sayılar

Beceri Temelli Doğal Sayılar Konu Testi

Sayı Örüntüleri

Altışar Ritmik Sayma

Yedişer Ritmik Sayma

Sekizer Ritmik Sayma

Dokuzar Ritmik Sayma

Basamak Adlarını Ve Basamak Değerlerini Öğrenelim

Doğal Sayıları En Yakın Onluğa Ve Yüzlüğe Yuvarlayalım

Onluğa Yuvarlama

Doğal Sayıları Karşılaştıralım

Doğal Sayıları Karşılaştıralım Ve Sıralayalım

3.Sınıf Doğal Sayıları Karşılaştırma

Romen Rakamları

Beceri Temelli Romen Rakamları Konu Testi

Sayı Örüntüsü 

Tek Ve Çift Doğal Sayıları Öğrenelim

Tek Ve Çift Doğal Sayılar

Romen Rakamlarını Tanıyalım

Toplama İşlemi Yapalım

Eldeli Toplama İşlemi

Toplama Problemleri

Tek Çift Doğal Sayılar

Onluğa Yuvarlama

Romen Rakamları

Sayıları Karşılaştıralım

Üç Basamaklı Doğal Sayılar

Sayı Örüntüleri

Romen Rakamları

Doğal Sayıları Karşılaştırma

Üç Basamaklı Doğal Sayılar

Sayılardaki Örüntüler

Romen Rakamları

Sayıları Karşılaştıralım

Üç Basamaklı Doğal Sayılar

1.Ünite Değerlendirme

Doğal Sayılar

Sayı Örüntüleri

Romen Rakamları

Toplama İşlemi

Çıkarma İşlemi

Çıkarma Problemleri

       3.Sınıf Matematik 1.Ünite Konu Testleri Hakkında:

1.Ünite Konu Testleri testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif 1.Ünite Konu Testleri testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. 1.Ünite Konu Testleri testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle 1.Ünite Konu Testleri testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

1.Ünite Konu Testleri testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle 1.Ünite Konu Testleri testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. 1.Ünite Konu Testleri testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin 1.Ünite Konu Testleri testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca 1.Ünite Konu Testleri testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. 1.Ünite Konu Testleri testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. 1.Ünite Konu Testleri testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      1.Ünite Konu Testleri Konu Testinin Hazırlanışı:

Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle 1.Ünite Konu Testleri testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani 1.Ünite Konu Testleri testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik 1.Ünite Konu Testleri testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle 1.Ünite Konu Testleri testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

1.Ünite Konu Testleri testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak 1.Ünite Konu Testleri testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. 1.Ünite Konu Testleri genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.