3.Sınıf Beceri Temelli Çıkarma İşlemi Konu Testi

25 Kasım 2021 0 By testimiz.com

3.Sınıf Beceri Temelli Çıkarma İşlemi

 

3. Sınıf Matematik Beceri Temelli Çıkarma İşlemi Testi

TEBRİKLER.

3. Sınıf Matematik Beceri Temelli Çıkarma İşlemi Testi

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
Yandaki telefon tuşlarını kullanarak YAK-BEN=? yazan Kevser’in sırasıyla oluşturduğu üç basamaklı sayıların farkı hangisidir?  
A
743
B
689
C
579
Soru 2
Yanda bazı rakamların dijital gösterimi verilmiştir. Bu rakamların oluşturduğu rakamları birbirinden farklı en büyük ve en küçük sayının farkı kaçtır?    
A
529
B
405
C
531
Soru 3
Yandaki abaküste 3 basamaklı bir doğal sayı modellenmiştir. Her basamağa en az bir boncuk eklenmek şartı ile 5 boncuk eklenerek oluşturulabilecek en büyük sayı ile farkı kaç olur?    
A
234
B
311
C
623
Soru 4
Yandaki taban bloklarının oluşturduğu doğal sayı ile 923’ün farkı hangisidir?  
A
335
B
345
C
234
Soru 5
Yandaki sayı kartlarının ön ve arkasında rakamlar yazılıdır. Her kartta yazılı rakamların toplamı 12 olduğuna göre sırasıyla bu kartların arka yüzünde oluşan üç basamaklı sayı ile ön yüzünde oluşan üç basamaklı sayının farkı kaçtır?  
A
386
B
486
C
473
Soru 6

Yandaki tabloda en son hangi sayıya ulaşılır?    
A
348
B
448
C
438
Soru 7
-Zarların her yüzünde ön ve arkasındaki noktaların toplamı 7’dir. Buna göre yukarıdaki zarların arka yüzündeki noktaların oluşturduğu sayıların farkı hangisidir?    
A
311
B
291
C
391
Soru 8

1- 15-7=8

2- 12-3=9

3- 7-2=5

Yukarıda çözüm aşamaları verilen çıkarma işlemi hangisidir?  
A
745-237
B
835-237
C
725-237
Soru 9
Öğretmenin parmaklarında yazan rakamlarla oluşturulabilecek rakamları birbirinden farklı üç basamaklı en büyük ve en küçük sayının farkı kaçtır?      
A
630
B
540
C
629
Soru 10
Aşağıda yandaki çıkarma işleminin yapılış aşamaları verilmiştir. Hangisi yanlıştır?    
A
11-2=9
B
16-7=9
C
4-2=2
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
10 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
Son
Geri dön

      3.Sınıf Beceri Temelli Çıkarma İşlemi Testi Hakkında:

       Çıkarma İşlemi uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

        1. 3.Sınıf Çıkarma İşlemi Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

Çıkarma İşlemi konu testi İnteraktif etkileşimli bir çalışmadır. Çıkarma İşlemi testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Çıkarma İşlemi testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Çıkarma İşlemi testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Çıkarma İşlemi kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Çıkarma İşlemi çalışma testi öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Çıkarma İşlemi testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Çıkarma İşlemi testinin başarısını artırmaktadır. Online Çıkarma İşlemi testi için öğrenci yada öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen bizimle paylaşınız.

       2. 3.Sınıf Çıkarma İşlemi Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

İnteraktif Çıkarma İşlemi test soruları çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 yada 4 seçenekli olabilir. Çıkarma İşlemi konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. sınıflarda 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Çıkarma İşlemi kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Çıkarma İşlemi çalışma testi için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Çıkarma İşlemi etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Çıkarma İşlemi testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Özellikle her seferinde başka bir test göreceksiniz. Çünkü Çıkarma İşlemi sanal testinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Çıkarma İşlemi testinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 3.Sınıf Çıkarma İşlemi Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

Çıkarma İşlemi konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Çıkarma İşlemi testi online çözülür. Çünkü Çıkarma İşlemi çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Çıkarma İşlemi konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Çıkarma İşlemi test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Çıkarma İşlemi kazanım testini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Çıkarma İşlemi testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Çıkarma İşlemi Testi Telif Hakkı:

Çıkarma İşlemi etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Çıkarma İşlemi testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Çıkarma İşlemi konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Çıkarma İşlemi kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Çıkarma İşlemi testinin kullanımı özel izne tabidir.