3.Sınıf Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim Test

10 Haziran 2023 0 By testimiz.com

3.Sınıf Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim Test

Test Çöz

 

Yukarıdaki grafikte bir çiçekçide satılan çiçek miktarı verilmiştir.

 

  Satılan güllerin sayısı, sümbüllerin sayısından kaç tane fazladır?

Papatya, lale ve sümbül toplam kaç tane satılmıştır?
Satılan lale ve papatyaların toplam sayısı, güllerin sayısından kaç tane eksiktir?
Lalelerden kaç tane daha satılsaydı, satılan karanfillerin sayısına eşit olurdu?
En az satılan çiçek sayısı ile en çok satılan çiçek sayısı toplamı kaçtır?
Yukarıdaki grafikte bir okulda bulunan öğrencilerin oynadığı spor dalları verilmiştir.

 

Voleybol oynayanlar ile tenis oynayanların toplamı, basketbol oynayanlardan kaç fazladır?

Kaç öğrenci daha basketbol oynasaydı, futbol oynayanlarla eşit sayıda olurlardı?
Voleybol ve tenis oynayanların toplam sayısı futbol oynayanların sayısından ne kadar fazladır?
Futbol oynayanlar hangi iki oyunun toplamına eşittir?
Bu okulda bütün oyunları oynayan kaç öğrenci vardır?
Yukarıdaki grafikte okulumuzun kütüphanesinde bulunan kitap sayıları gösterilmiştir.

 

  Hikâye kitapları ile masal kitaplarının toplam sayısı kaçtır?

Fıkra kitaplarının sayısı, şiir kitaplarının sayısından kaç tane fazladır?
En az ve en çok olan kitap türlerinin toplamı kaçtır?
Fıkra ve masal kitaplarının toplamı hikaye kitaplarından kaç tane fazladır?
Okulumuzun kütüphanesinde toplam kaç kitap vardır?
Yukarıdaki grafikte bir dondurmacıda bir günde satılan dondurma sayısı gösterilmiştir.

 

12 tane muzlu dondurma satıldığına göre kaç tane sade dondurma satılmıştır?

Satılan çilekli ve çikolatalı dondurmaların toplamı kaçtır?
Ya da Satılan sade dondurma muzlu dondurmadan kaç tane fazladır?
Satılan Çilekli ve sütlü dondurmaların toplamı sade dondurmalardan kaç tane fazladır?
Bu dondurmacı bir günde kaç dondurma satmıştır?

      3.Sınıf Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim Test:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Grafiklerle İlgili Problemleri Çözelim testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…