3.Sınıf Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi Testimiz

2 Ocak 20220Yazar:testimiz.com

3.Sınıf Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi

3. Sınıf Matematik Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi Testi

TEBRİKLER.

3. Sınıf Matematik Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi Testi

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1
işleminin sonucu hangisidir?     
A
96
B
86
C
89
Soru 2
işleminin sonucu hangisidir?     
A
157
B
155
C
146
Soru 3
işleminin sonucu hangisidir?   
A
42
B
43
C
45
Soru 4
işleminin sonucu hangisidir?   
A
65
B
56
C
45
Soru 5
işleminin sonucu hangisidir?     
A
19
B
27
C
18
Soru 6
işleminin sonucu hangisidir?     
A
153
B
242
C
164
Soru 7
işleminin sonucu hangisidir? 
A
234
B
235
C
225
Soru 8
işleminin sonucu hangisidir?   
A
37
B
35
C
26
Soru 9
işleminin sonucu hangisidir?     
A
54
B
52
C
56
Soru 10
işleminin sonucu hangisidir?   
A
33
B
34
C
32
Soru 11
işleminin sonucu hangisidir?   
A
27
B
37
C
26
Soru 12
işleminin sonucu hangisidir?     
A
254
B
225
C
262
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
12 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

 

      3.Sınıf Matematik Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi Konu Testi Hakkında:

      Not: Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin özellikle Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Yani teknik bir metindir. Bunun yanında Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      Teste Yer Alan Sorular:

1işleminin sonucu hangisidir?31100DüzenleSil
2işleminin sonucu hangisidir?31100DüzenleSil
3işleminin sonucu hangisidir?31100DüzenleSil
4işleminin sonucu hangisidir?31100DüzenleSil
5işleminin sonucu hangisidir?31100DüzenleSil
6işleminin sonucu hangisidir?31100DüzenleSil
7işleminin sonucu hangisidir?31100DüzenleSil
8işleminin sonucu hangisidir?31100DüzenleSil
9işleminin sonucu hangisidir?     
10işleminin sonucu hangisidir?     
11işleminin sonucu hangisidir?     
12işleminin sonucu hangisidir?

      Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi Testi:

      Öncelikle Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi testi eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Aynı zamanda güncel bir çalışmadır. Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi çalışması oluşturulurken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle  ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Genellikle Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı hedeflenmiştir. Diğer yandan Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Bu nedenle verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Konu veya ünite testleri 10, 12, 15 ya da 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Genellikle sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Örneğin 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Yani Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Hakkında:

            Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi testi öncelikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Çünkü Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Diğer yandan bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Lakin akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Etkileşimli Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İnteraktif Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Üç Basamaklı Sayılarla Bölme İşlemi testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…