3.Sınıf Zihinden Toplama İşlemi Test

18 Kasım 2022 5 By testimiz.com

3.Sınıf Zihinden Toplama İşlemi

Test Çöz

4 onluk 2 birlik + 2 onluk 5 birlik =? işleminin sonucu hangisidir?
5 onluk 6 birlik + 3 onluk 2 birlik =? işleminin sonucu hangisidir?
5 yüzlük 4 onluk 2 birlik + 3 onluk 5 birlik =? işleminin sonucu hangisidir?
3 yüzlük 6 onluk 2 birlik + 2 yüzlük 2 onluk 5 birlik =? işleminin sonucu hangisidir?
Ezgi, 50 ile 30’u topladıktan sonra  üzerine 8 ile 5’i toplayıp ekliyor. Ezgi’nin zihinden yaptığı toplama işlemi hangisidir?
53 + 20 =73+ 9  şeklinde zihinden yapılan toplama işlemi hangisidir?
Aşağıda zihinden yapılan toplama işlemlerinden hangisinin sonucu yanlıştır?
Ya da Aşağıda zihinden yapılan toplama işlemlerinden hangisinin sonucu yanlıştır?
Aşağıda zihinden yapılan toplama işlemlerinden hangisinin sonucu yanlıştır?
50 + 30 + 9 =? işleminin sonucu hangisidir?
300 + 50 + 30 =? işleminin sonucu hangisidir?
168 + 40 + 5 =? işleminin sonucu hangisidir?

       3.Sınıf Zihinden Toplama İşlemi Konu Testi Hakkında:

      Zihinden Toplama İşlemi testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Zihinden Toplama İşlemi testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Zihinden Toplama İşlemi testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Zihinden Toplama İşlemi testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Zihinden Toplama İşlemi testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Zihinden Toplama İşlemi testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Zihinden Toplama İşlemi testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Zihinden Toplama İşlemi testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Zihinden Toplama İşlemi testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Zihinden Toplama İşlemi testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Zihinden Toplama İşlemi testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Zihinden Toplama İşlemi Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Zihinden Toplama İşlemi testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Zihinden Toplama İşlemi testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Zihinden Toplama İşlemi testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Zihinden Toplama İşlemi testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Zihinden Toplama İşlemi testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Zihinden Toplama İşlemi testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Zihinden Toplama İşlemi genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.