3. Sınıf Romen Rakamlarını Tanıyalım Test

28 Eylül 2023 0 By testimiz.com

3.Sınıf Romen Rakamlarını Tanıyalım

Test Çöz

 

Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi doğru değildir?
Ya da Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi doğru değildir?
Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi doğru değildir?
Okunuşu – on dört – olan Romen rakamı hangisidir?
Veya Okunuşu – dokuz – olan Romen rakamı hangisidir?
Okunuşu – on sekiz – olan Romen rakamı hangisidir?
Okunuşu –dört – olan Romen rakamı hangisidir?
5+4 işleminin sonucu hangisine eşittir?
8+7 işleminin sonucu hangisine eşittir?
VI + X =? İşleminin sonucu hangisine eşittir?
IV+ IX =? İşleminin sonucu hangisine eşittir?
Aşağıdaki toplama işlemlerinden hangisinin sonucu doğru değildir?

       3.Sınıf Romen Rakamlarını Tanıyalım Konu Testi Hakkında:

      Romen Rakamlarını Tanıyalım testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Romen Rakamlarını Tanıyalım testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Romen Rakamlarını Tanıyalım testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Romen Rakamlarını Tanıyalım testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Romen Rakamlarını Tanıyalım testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Romen Rakamlarını Tanıyalım testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Romen Rakamlarını Tanıyalım testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Romen Rakamlarını Tanıyalım testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Romen Rakamlarını Tanıyalım testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Romen Rakamlarını Tanıyalım testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Romen Rakamlarını Tanıyalım testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Romen Rakamlarını Tanıyalım Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Romen Rakamlarını Tanıyalım testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Romen Rakamlarını Tanıyalım testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Romen Rakamlarını Tanıyalım testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Romen Rakamlarını Tanıyalım testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Romen Rakamlarını Tanıyalım testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Romen Rakamlarını Tanıyalım testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Romen Rakamlarını Tanıyalım genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.