3.Sınıf Sayı Örüntüleri Test

18 Eylül 2022 0 By testimiz.com

3.Sınıf Sayı Örüntüleri

Test Çöz

4’er ritmik sayarken 48 sayısından önce ve sonra gelen sayıların toplamı kaçtır?
19’dan başlayıp 9’ar ritmik sayarken aşağıdakilerden hangi sayıyı söylemeyiz?
18’den başlayıp (18 dahil) 6’sar ritmik sayarken 60’a kadar kaç tane sayı sayarız?
Aşağıdakilerden hangisini hem altışar hem de yedişer ritmik saymada söyleriz?
15-25-40-45-55 Yandaki sayı örüntüsünde kuralı bozan sayı aşağıdakilerden hangisidir?
18 ile 70 arasındaki en büyük ve en küçük sayıların toplamı kaçtır?
Aşağıdaki örüntülerden hangisinin kuralı farklıdır?
29-36-…..-50-…….-64 örüntüsünde verilmeyen sayıların toplamı kaçtır?
3’erli ritmik sayma yaparken 3 ile 30 arasında kaç tane sayı sayarız?
72-63-54-45-36-27-18 yanda verilen örüntü için aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?

       3.Sınıf Doğal Sayıları Karşılaştırma Konu Testi Hakkında:

Doğal Sayıları Karşılaştırma testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Doğal Sayıları Karşılaştırma testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Doğal Sayıları Karşılaştırma testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Doğal Sayıları Karşılaştırma testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

Doğal Sayıları Karşılaştırma testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Doğal Sayıları Karşılaştırma testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Doğal Sayıları Karşılaştırma testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Doğal Sayıları Karşılaştırma testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Doğal Sayıları Karşılaştırma testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Doğal Sayıları Karşılaştırma testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Doğal Sayıları Karşılaştırma testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Doğal Sayıları Karşılaştırma Konu Testinin Hazırlanışı:

Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Doğal Sayıları Karşılaştırma testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Doğal Sayıları Karşılaştırma testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Doğal Sayıları Karşılaştırma testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Doğal Sayıları Karşılaştırma testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

Doğal Sayıları Karşılaştırma testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Doğal Sayıları Karşılaştırma testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Doğal Sayıları Karşılaştırma genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.