3. Sınıf Sayı Örüntüsü Test

27 Eylül 2023 0 By testimiz.com

3.Sınıf Sayı Örüntüsü

Test Çöz

4’er ritmik sayarken 48 sayısından önce ve sonra gelen sayıların toplamı kaçtır?
19’dan başlayıp 9’ar ritmik sayarken aşağıdakilerden hangi sayıyı söylemeyiz?
18’den başlayıp (18 dahil) 6’sar ritmik sayarken 60’a kadar kaç tane sayı sayarız?
Aşağıdakilerden hangisini hem altışar hem de yedişer ritmik saymada söyleriz?
15-25-40-45-55 Yandaki sayı örüntüsünde kuralı bozan sayı aşağıdakilerden hangisidir?
18 ile 70 arasındaki en büyük ve en küçük sayıların toplamı kaçtır?
Aşağıdaki örüntülerden hangisinin kuralı farklıdır?
29-36-…..-50-…….-64 örüntüsünde verilmeyen sayıların toplamı kaçtır?
3’erli ritmik sayma yaparken 3 ile 30 arasında kaç tane sayı sayarız?
72-63-54-45-36-27-18 yanda verilen örüntü için aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?

       3.Sınıf Sayı Örüntüsü Konu Testi Hakkında:

       Sayı Örüntüsü uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

        1. 3.Sınıf Sayı Örüntüsü Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

Sayı Örüntüsü konu testi İnteraktif etkileşimli bir çalışmadır. Sayı Örüntüsü testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Sayı Örüntüsü testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Sayı Örüntüsü testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Sayı Örüntüsü kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Sayı Örüntüsü çalışma testi öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Sayı Örüntüsü testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Sayı Örüntüsü testinin başarısını artırmaktadır. Online Sayı Örüntüsü testi için öğrenci yada öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen bizimle paylaşınız.

       2. 3.Sınıf Sayı Örüntüsü Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

İnteraktif Sayı Örüntüsü test soruları çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 yada 4 seçenekli olabilir. Sayı Örüntüsü konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. sınıflarda 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Sayı Örüntüsü kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Sayı Örüntüsü çalışma testi için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Sayı Örüntüsü etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Sayı Örüntüsü testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Özellikle her seferinde başka bir test göreceksiniz. Çünkü Sayı Örüntüsü sanal testinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Sayı Örüntüsü testinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 3.Sınıf Sayı Örüntüsü Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

Sayı Örüntüsü konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Sayı Örüntüsü testi online çözülür. Çünkü Sayı Örüntüsü çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Sayı Örüntüsü konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Sayı Örüntüsü test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Sayı Örüntüsü kazanım testini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Sayı Örüntüsü testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Sayı Örüntüsü Testi Telif Hakkı:

Sayı Örüntüsü etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Sayı Örüntüsü testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Sayı Örüntüsü konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Sayı Örüntüsü kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Sayı Örüntüsü testinin kullanımı özel izne tabidir.