3.Sınıf Simetri Test

9 Haziran 2023 0 By testimiz.com

3.Sınıf Simetri Test

Test Çöz

 

 

 Karenin kaç tane simetrisi vardır?
Şekildeki üçgenin kaç tane simetrisi vardır?
Dikdörtgenin kaç tane simetrisi vardır?
Yandaki şeklin kaç tane simetrisi vardır?
Hangisi simetri doğrusudur?
Hangi doğru simetri oluşturur?
Hangisi simetri doğrusu değildir?
Şekildeki simetri doğrularından hangisi doğrudur?
 Yıldızın kaç tane simetri doğrusu vardır?
Aşağıdaki harflerden hangisinin simetri doğrusu vardır?
Harflerden hangisinin simetri doğrusu yoktur?
Aşağıdaki harflerden hangisinin simetri doğrusu fazladır?

       3.Sınıf Simetri Test Hakkında:

       Simetri uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

       1. 3.Sınıf Simetri Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

Simetri konu testi özellikle sanal etkileşimli bir çalışmadır. Bunun yanında Simetri testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Simetri testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Simetri testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Simetri kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Simetri çalışma testi öğrenme hedeflidir. İnteraktif Simetri testi hazırlanırken özellikle sınıf içi uygulamalardan yararlanılmıştır. Böylelikle sınıf içi uygulamalar Simetri testinin başarısını artıracaktır. Online Simetri testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak bizimle yorumlarınızı paylaşınız.

testimiz.com

       2. 3.Sınıf Simetri Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

Testlerimiz sürekli güncellenmekte ya da yenilenmektedir. İnteraktif Simetri test soruları genellikle çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekli olabilir. Ancak Simetri konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Simetri kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Simetri çalışma testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Simetri etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Simetri testini özellikle tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü Simetri testini yenilediğinizde soru ve cevapların yerleri değişmektedir. Her seferinde Böylece her tekrarda aynı konuda başka bir test çözeceksiniz. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur.

testimiz.com

       3. 3.Sınıf Simetri Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

Simetri konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Simetri testi genellikle çevrimiçi çözülür. Çünkü Simetri çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Simetri konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Simetri test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Simetri kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylece Simetri testini çözerken atık oluşmaz.

testimiz.com.tr

       4. Etkileşimli Simetri Testi Telif Hakkı:

Simetri etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Simetri testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Simetri konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Simetri kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Simetri testinin kullanımı özel izne tabidir.