3. Sınıf Tek Ve Çift Doğal Sayılar Test

28 Eylül 2023 0 By testimiz.com

3.Sınıf Tek Ve Çift Doğal Sayılar

Test Çöz

 

Üç basamaklı en büyük çift sayı hangi seçenekte verilmiştir?
Hangi rakam tek sayıların basamağında bulunmaz?
Aşağıdaki seçeneklerden hangisinde çift doğal sayılar bir arada verilmiştir?
Aynı rakamlardan oluşan üç basamaklı en büyük tek sayı hangisidir?
(4-6-7) Yanda verilen rakamlardan oluşabilecek üç basamaklı en büyük çift sayı hangi seçenektedir?
Aşağıdaki sayılardan hangisi çift sayıdır?
Ya da Aşağıdaki sayılardan hangisi tek sayıdır?
Rakamları farklı en büyük iki basamaklı tek sayı hangisidir?
619’dan küçük en büyük tek sayı hangisidir?
Rakamları farklı üç basamaklı en küçük çift sayı hangisidir?
2,5,4 rakamları kullanılarak yazılabilecek en küçük çift sayı hangisidir?
3,7,4 rakamları kullanılarak yazılabilecek en küçük tek sayı hangisidir?

       3.Sınıf Tek Ve Çift Doğal Sayılar Konu Testi Hakkında:

      Tek Ve Çift Doğal Sayılar testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Tek Ve Çift Doğal Sayılar testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Tek Ve Çift Doğal Sayılar testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Tek Ve Çift Doğal Sayılar testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Tek Ve Çift Doğal Sayılar testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Tek Ve Çift Doğal Sayılar testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Tek Ve Çift Doğal Sayılar testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Tek Ve Çift Doğal Sayılar testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Tek Ve Çift Doğal Sayılar testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Tek Ve Çift Doğal Sayılar testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Tek Ve Çift Doğal Sayılar testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Tek Ve Çift Doğal Sayılar Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Tek Ve Çift Doğal Sayılar testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Tek Ve Çift Doğal Sayılar testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Tek Ve Çift Doğal Sayılar testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Tek Ve Çift Doğal Sayılar testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Tek Ve Çift Doğal Sayılar testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Tek Ve Çift Doğal Sayılar testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Tek Ve Çift Doğal Sayılar genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.