3.Sınıf Eylemde Kişi Test

3 Kasım 2022 0 By testimiz.com

3.Sınıf Eylemde Kişi

Test Çöz

 

Eylemin kimin tarafından yapıldığını, kiminle ilgili olduğunu belirten kelimeye  eylemin kişisi  denir. Aşağıdakilerden hangisi eylemde kişi sayısıdır?
Aşağıdakilerden hangisi eylemde 1. Kişiler arasında yer almaz?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi eylemde 3. Kişi arasında yer alır?
“sen- siz” kişileri eylemin kaçıncı kişilerini belirtir?
Aşağıdakilerden hangisi eylemde çoğul kişilerdendir?
Veya Aşağıdakilerin hangisinde eylemde çoğul kişiler doğru olarak verilmiştir?
Aşağıdaki cümlelerden hangisindeki eylemin kişisi tekildir?
Ya da Aşağıdaki cümlelerin hangisinde eylemin kişisi çoğuldur?
“Eylemin kişisini bulmak için , eyleme “ kim ”  sorusu sorulur.” Bui tanıma göre aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
Aşağıda eylemin kişisini bulmaya yönelik sorulan sorulardan hangisinin cevabı yanlış olmuştur?

       3.Sınıf Eylemde Kişi Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Eylemde Kişi testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Eylemde Kişi konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Eylemde Kişi testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Eylemde Kişi testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Eylemde Kişi testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Eylemde Kişi testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Eylemde Kişi testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Eylemde Kişi testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Eylemde Kişi Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Eylemde Kişi testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Eylemde Kişi testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Eylemde Kişi test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Eylemde Kişi testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Eylemde Kişi Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Eylemde Kişi testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Eylemde Kişi testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Eylemde Kişi testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Eylemde Kişi testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Eylemde Kişi testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Eylemde Kişi testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Eylemde Kişi testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Eylemde Kişi testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Eylemde Kişi testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Eylemde Kişi testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Eylemde Kişi testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Eylemde Kişi testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…