3.Sınıf Eylemde Zaman Test

3 Kasım 2022 0 By testimiz.com

3.Sınıf Eylemde Zaman

Test Çöz

 

Fiillerde üç temel zaman vardır. Eylemin bulunan zamandan daha önce yapıldığını bildiren zamana ne denir?
Aşağıdaki eylemlerden hangisi geçmiş zaman eylemidir?
Aşağıdakilerden hangisi eylemin şu anda yapıldığını bildiren  zamana  denir?
Ya da Aşağıdaki eylemlerden hangisi şimdiki zamanı belirtmektedir?
Şimdiki zaman ile ilgili yapılan çekimlerden hangisi yanlıştır?                 
Aşağıda çekimi yapılan eylemlerden hangisini zamanı farklıdır?
Veya Aşağıdaki cümlelerin hangisinde şimdiki zaman fiili kullanılmamıştır?
Eylemin gelecekte gerçekleşeceğini bildiren  zamana  ne denir?
Fiil köküne   –  ecek ,  –  acak  ekleri getirilerek oluşturulan fiilde zaman hangisidir?
Aşağıdaki cümlelerden hangisinin zamanı gelecek zamandır?

       3.Sınıf Türkçe Eylemde Zaman Konu Testi:

      Bu metin özetle teknik bir metindir. Özellikle Eylemde Zaman testini tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu çalışma sanal ortamda yapılan interaktif ya da online bir çalışmadır. Eylemde Zaman konu testini çözmek için Başlat bağlantısını tıklayınız. Önceki yada sonraki soruyu görmek için alttaki yön tuşlarını kullanmalısınız. Ancak Eylemde Zaman testinde liste bağlantısından istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Listede cevapladığınız sorular renkli görünecektir. Eylemde Zaman testinde yapmadığınız soruları buradan görebilirsiniz. Ayrıca Eylemde Zaman testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Eylemde Zaman testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Eylemde Zaman testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Eylemde Zaman testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

      İnteraktif Eylemde Zaman Testi:

Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Eylemde Zaman testi özellikle bireysel öğrenmeyi sağlamak için hazırlanmıştır. İnteraktif Eylemde Zaman testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle özenli ve kaliteli bir çalışmadır. Eylemde Zaman test çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca Eylemde Zaman testi güncel bir çalışmadır. Özellikle sınıf içi çalışmalardan yararlanılmıştır. Testler genellikle ders kitabı içeriklerinden oluşturulmuştur. Böylelikle test başarısı artırılmıştır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Eylemde Zaman Testi alanında uzman öğretmenler tarafından hazırlanmıştır. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Ancak testimiz sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Eylemde Zaman testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Lakin Eylemde Zaman testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Çalışması:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Eylemde Zaman testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Eylemde Zaman testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Eylemde Zaman testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ayrıca Eylemde Zaman testini akıllı tahtalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Eylemde Zaman testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Eylemde Zaman testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

 

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Eylemde Zaman testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Eylemde Zaman testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Eylemde Zaman testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Eylemde Zaman testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…