3.Sınıf Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler Test

6 Haziran 2023 0 By testimiz.com

3.Sınıf Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler Test

Test Çöz

 

Hangi seçenekte “elbise” sözcüğünün durumunu belirten açıklama vardır?
“Bebeğin mavi gözleri hepimizi büyüledi.” Bu cümlede ön ad (sıfat) olan sözcük hangisidir?
Cümlelerin hangisinde ön ad (sıfat) yoktur?
Aşağıdaki ön adlardan hangisinde varlıkların yerini işaretle belirten kelime yoktur?
“Kısa boylu adam, durmadan bağırıyordu.” cümlesinde varlığın biçimini belirten kelime hangisidir?
Aşağıdakilerden hangisi adın başına gelince sıfat olmaz?
‘Küçük’ sözcüğü aşağıdaki tümcelerin hangisinde bir varlığın özelliğini belirtmiştir?
“Babam, ekşi elmayı daha çok seviyor.” Bu cümlede ön ad (sıfat) olan kelime hangisidir?
Aşağıdaki sözcüklerden hangisi, varlıkların özelliğini belirtmez?
“eski kitap – yeşil örtü – beş kalem – kırmızı çanta – uzun masa – sarı silgi”

 

Yukarıdaki söz gruplarından kaç tanesinde varlığın rengini bildiren sözcük kullanılmıştır?

Aşağıdaki cümlelerin hangisinde varlığın özelliğini belirten kelime kullanılmamıştır?
Sözcüklerden hangisi bir varlığın özelliğini belirtmez?

       3.Sınıf Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler Konu Testi Hakkında:

       Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler uzaktan eğitim testini çözmek için Başla‘ya tıklayınız.

        1. 3.Sınıf Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler Konu Testi Nasıl Hazırlanmıştır?

Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler konu testi İnteraktif etkileşimli bir çalışmadır. Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler testi içerik geliştirme uzmanları tarafından özenle oluşturulmuştur. Aynı zamanda Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler testi MEB eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Çünkü Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler testi hazırlanırken program hedefleri dikkate alınmıştır. Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler kazanım testinde özellikle ders kitapları esas alınmıştır. Çünkü Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler çalışma testi öğrenme hedeflidir. Üstelik interaktif Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi uygulamalar Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler testinin başarısını artırmaktadır. Online Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler testi için öğrenci yada öğretmen görüşü önemlidir. Lütfen bizimle paylaşınız.

       2. 3.Sınıf Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler Kazanım Testinin Yapısal Özellikleri:

İnteraktif Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler test soruları çoktan seçmelidir. Ancak sınıf seviyesine göre 3 yada 4 seçenekli olabilir. Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3. sınıflarda 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü seçenek sayısı Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler kazanım testinin zorluk seviyesini belirler. Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler çalışma testi için 4.sınıf ve ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. Ancak Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler etkileşim testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman tercihinizi değiştirebilirsiniz. Uzaktan eğitim Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Özellikle her seferinde başka bir test göreceksiniz. Çünkü Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler sanal testinde soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişir. Ancak bazı bağlantılı testlerde bu özellik yoktur. Etkileşimli Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler testinde süre kısıtlaması yoktur. Ancak siz kendi sürenizi tutabilirsiniz.

       3. 3.Sınıf Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler Çalışma Testinin Genel Özellikleri:

Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler konu testi özellikle bireysel öğrenmeye katkı sağlamak için hazırlanmıştır. İlk olarak interatif Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler testi online çözülür. Çünkü Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler çalışma testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler konu testini yazarak çözmek isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Etkileşimli Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler test çalışması özellikle çevrecidir. Çünkü Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler kazanım testini online çözerken kağıt israfı olmaz. Ancak yazdırılan çalışmalarda da içerik sıkıştırılarak kağıt israfı önlemiştir. Böylece Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler testini çözerken atık oluşmaz.

       4. Etkileşimli Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler Testi Telif Hakkı:

Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler etkileşim testi ilk olarak genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. Ancak Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler testini sanal ortamda ücretsiz çözebilirsiniz. Özellikle Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Varlıkların Özelliklerini Belirten Sözcükler testinin kullanımı özel izne tabidir.