4.Sınıf 4-5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayıların Bölükleri ve Basamakları Test

19 Eylül 2023 2 By testimiz.com

4.Sınıf 4- 5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayıların Bölükleri ve Basamakları

Test Çöz

 

basamakları verilen sayı aşağıdakilerden hangisidir?
basamakları verilen sayı aşağıdakilerden hangisidir?

basamakları verilen sayı aşağıdakilerden hangisidir?

“306 498” sayısı ile ilgili aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
“803 672” sayısı ile ilgili aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdaki sayılardan hangisinin binler basamağındaki rakam “5”’tir?
“817 032” sayısının on binler basamağındaki rakam aşağıdakilerden hangisidir?
“275 618” sayısının on binler ve yüzler basamağındaki rakamların çarpımı kaçtır?
Aşağıdaki sayılardan hangisinin yüz binler ve onlar basamağındaki rakamlar aynıdır?
Aşağıdaki sayılardan hangisinin binler basamağı ile yüzler basamağındaki sayıların çarpımı “28” dir?
Birler bölüğünde 46, binler bölüğünde 104 olan sayı aşağıdakilerden hangisidir?
“809 607” doğal sayısının binler bölüğündeki rakamların basamak değerleri toplamı kaçtır?

       4.Sınıf 4- 5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayıların Bölükleri ve Basamakları Konu Testi Hakkında:

4- 5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayıların Bölükleri ve Basamakları testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif 4- 5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayıların Bölükleri ve Basamakları testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. 4- 5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayıların Bölükleri ve Basamakları testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle 4- 5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayıların Bölükleri ve Basamakları testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

4- 5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayıların Bölükleri ve Basamakları testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle 4- 5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayıların Bölükleri ve Basamakları testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. 4- 5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayıların Bölükleri ve Basamakları testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin 4- 5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayıların Bölükleri ve Basamakları testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca 4- 5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayıların Bölükleri ve Basamakları testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. 4- 5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayıların Bölükleri ve Basamakları testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. 4- 5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayıların Bölükleri ve Basamakları testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      4- 5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayıların Bölükleri ve Basamakları Konu Testinin Hazırlanışı:

Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle 4- 5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayıların Bölükleri ve Basamakları testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani 4- 5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayıların Bölükleri ve Basamakları testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik 4- 5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayıların Bölükleri ve Basamakları testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle 4- 5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayıların Bölükleri ve Basamakları testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

4- 5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayıların Bölükleri ve Basamakları testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak 4- 5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayıların Bölükleri ve Basamakları testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. 4- 5 ve 6 Basamaklı Doğal Sayıların Bölükleri ve Basamakları genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.