4.Sınıf de ve ki Bağlacı Test

17 Kasım 2022 1 By testimiz.com

4.Sınıf de ve ki Bağlacı

Test Çöz

 

      4.Sınıf de ve ki Bağlacı Testi Hakkında:

      Not: -de –ki Eklerinin Yazılışı testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

       Bu metin özellikle -de –ki Eklerinin Yazılışı çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bunun yanında -de –ki Eklerinin Yazılışı testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak -de –ki Eklerinin Yazılışı testi soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      İnteraktif -de –ki Eklerinin Yazılışı Testi Soruları:

Aşağıdaki cümlelerin hangisinde –de, -da’nın yazılışı ile ilgili yanlış yapılmıştır?
Ya da Aşağıdaki cümlelerin hangisinde –de, -da’nın yazılışı doğrudur?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde –ki’nin yazılışı yanlıştır?
Ancak Aşağıdaki cümlelerin hangisinde –ki’nin yazılışı yanlıştır?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde yazım yanlışı yapılmıştır? 
Veya Aşağıdaki cümlelerin hangisinde yazım yanlışı yapılmamıştır? 
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde yazım yanlışı yapılmıştır?
Ya da Aşağıdaki cümlelerin hangisinde yazım yanlışı yapılmıştır?
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde yazım yanlışı yapılmıştır?
Ancak Aşağıdaki cümlelerin hangisinde –de, -da’nın yazılışı ile ilgili yanlışlık yapılmıştır?  
Aşağıdaki cümlelerin hangisinde –de, -da’nın yazılışı doğrudur?
Ya da Aşağıdaki cümlelerin hangisinde –de, -da’nın yazılışı doğru değildir?

       Etkileşimli -de –ki Eklerinin Yazılışı Testi Hakkında:

       İnteraktif -de –ki Eklerinin Yazılışı testi ilk olarak eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. Aynı zamanda -de –ki Eklerinin Yazılışı çalışması oluşturulurken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. -de –ki Eklerinin Yazılışı testi hazırlanırken özellikle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Testimiz -de –ki Eklerinin Yazılışı testi genellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında -de –ki Eklerinin Yazılışı çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Son olarak -de –ki Eklerinin Yazılışı testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır.

testimiz.com

       Online -de –ki Eklerinin Yazılışı Testi Soru Yapısı:

       Etkileşimli -de –ki Eklerinin Yazılışı soruları genellikle 10, 12, 15 veya 20 sorudan oluşmaktadır. -de –ki Eklerinin Yazılışı testleri sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Bunun yanında 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Ancak -de –ki Eklerinin Yazılışı testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. -de –ki Eklerinin Yazılışı testi için her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      Çevrim İçi -de –ki Eklerinin Yazılışı Test Çalışması Hakkında:

       İnteraktif -de –ki Eklerinin Yazılışı test çalışması özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. -de –ki Eklerinin Yazılışı testinde soru veya seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası -de –ki Eklerinin Yazılışı testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur.

      İnteraktif -de –ki Eklerinin Yazılışı Konu Testi Değerlendirme:

       Etkileşimli -de –ki Eklerinin Yazılışı testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca -de –ki Eklerinin Yazılışı testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza -de –ki Eklerinin Yazılışı testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda -de –ki Eklerinin Yazılışı testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda -de –ki Eklerinin Yazılışı testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

       Sanal Etkileşimli -de –ki Eklerinin Yazılışı Testi Telif Hakkı:

       İnteraktif -de –ki Eklerinin Yazılışı testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle -de –ki Eklerinin Yazılışı testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece -de –ki Eklerinin Yazılışı testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle -de –ki Eklerinin Yazılışı testini kullanmak için izin almanız gerekmektedir. Başarılar…