4.Sınıf Devre Elemanları Nedir Test

26 Mayıs 2023 0 By testimiz.com

4.Sınıf Devre Elemanları Nedir Test

Test Çöz

Basit Elektrik Devresi

 

 

      4.Sınıf Devre Elemanları Nedir Test Hakkında:

      Not: Devre Elemanları Nedir testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin özellikle Devre Elemanları Nedir test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Yani teknik bir metindir. Bunun yanında Devre Elemanları Nedir testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      Teste Yer Alan Sorular:

Aşağıdakilerden hangisi elektrik devresinin tanımıdır?
Aşağıdakilerden hangisinde elektrik devresi bulunmaz?
Her devrenin çalışabilmesi için bir güç kaynağına ihtiyacı vardır. Aşağıdakilerden hangisi basit elektrik devresinin güç kaynağıdır?
Aşağıdaki devre elemanlarından hangisi devrenin açılıp kapanmasına yarar?
Basit elektrik devrelerinde ampulün eklenmesine yarayan devre elemanı hangisidir?
Elektrik enerjisi ile ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğru değildir?
Pille ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi doğru değildir?
Batarya ile ilgili aşağıda verilen bilgilerden hangisi yanlıştır?
Şehir elektriği ile ilgili verilen bilgilerden hangisi yanlıştır?
 ………, devreden geçen elektriği kontrol eder.

 

…….., basit elektrik devrelerinin enerji kaynağıdır.

………., elektrik enerjisini ışık enerjisine dönüştürür.

Yukarıdaki cümlelerde boş bırakılan yerleri uygun sözcüklerle tamamlarsak hangisini kullanmayız?

  • Devrenin daha düzenli olması için pillerin yerleştirildiği bölüm.
  • Pilin ürettiği elektrik enerjisinin devrede dolaşımını sağlar.
  • Basit elektrik devresinde ampulün takıldığı bölüm.

Yukarıda aşağıdaki kavramlardan hangisi verilmemiştir?

Görselde basit bir elektrik devresi verilmiştir. Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi doğru değildir?

      Devre Elemanları Nedir Testi:

      Öncelikle Devre Elemanları Nedir testi eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Aynı zamanda güncel bir çalışmadır. Devre Elemanları Nedir çalışması oluşturulurken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle  ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Genellikle Devre Elemanları Nedir testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Devre Elemanları Nedir çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı hedeflenmiştir. Diğer yandan Devre Elemanları Nedir testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Bu nedenle verimliliği artmaktadır.

Konu Testleri

elektrik devresi konu testi çöz

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Konu veya ünite testleri 10, 12, 15 ya da 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Genellikle sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Örneğin 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Devre Elemanları Nedir testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Yani Devre Elemanları Nedir testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Hakkında:

            Devre Elemanları Nedir testi öncelikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Çünkü Devre Elemanları Nedir testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Devre Elemanları Nedir testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Diğer yandan bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Devre Elemanları Nedir testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Lakin akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Devre Elemanları Nedir testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü Devre Elemanları Nedir testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Etkileşimli Devre Elemanları Nedir testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Devre Elemanları Nedir testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Devre Elemanları Nedir testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Devre Elemanları Nedir testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Devre Elemanları Nedir testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

Konu Testleri

Konu testi çöz

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İnteraktif Devre Elemanları Nedir testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Devre Elemanları Nedir testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Devre Elemanları Nedir testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Devre Elemanları Nedir testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…