4. Sınıf Doğal Sayılarda Bölük Kavramı Test

19 Eylül 2023 0 By testimiz.com

4.Sınıf Doğal Sayılarda Bölük

Test Çöz

Aşağıdakilerden hangisinin binler bölüğünde 6 vardır?
Aşağıdaki sayılardan hangisinin birler bölüğü 365’dir?
Birler bölüğü: 614 ve binler bölüğü: 2 olan sayı aşağıdakilerden hangisidir?
Binler bölüğü: 25 ve birler bölüğü: 904 olan sayı aşağıdakilerden hangisidir?
Ve ya Birler bölüğü: 32 ve binler bölüğü: 57 olan sayı aşağıdakilerden hangisidir?
Binler bölüğü: 208 ve birler bölüğü: 3 olan sayı aşağıdakilerden hangisidir?
8206 sayısının birler bölüğünü oluşturan sayı aşağıdakilerden hangisidir?
52 418 sayısının binler bölüğünü oluşturan sayı aşağıdakilerden hangisidir?
Birler bölüğünde 46, binler bölüğünde 104 olan sayı aşağıdakilerden hangisidir?
“809 607” doğal sayısının binler bölüğündeki rakamların basamak değerleri toplamı kaçtır?
“Sekiz yüz dört bin sekiz yüz on iki” doğal sayısının birler bölüğündeki rakamların basamak değerleri toplamı kaçtır?
Beş basamaklı bir doğal sayının binler bölüğündeki sayı, iki basamaklı en büyük çift sayıdır. Bu sayı en fazla kaç olabilir?

       4.Sınıf Doğal Sayılarda Bölük Kavram Test Çalışması Hakkında:

Doğal Sayılarda Bölük Kavram konu testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Yani Doğal Sayılarda Bölük Kavram testi hazırlanırken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ancak interaktif yani sanal olarak çözülebilir. Bu testi çözmek için genel ağ bağlantınız olması gerekir. Ayrıca Doğal Sayılarda Bölük Kavram testi hazırlanırken ders kitaplarındaki içerikler kullanılmıştır. Bunun yanında sınıf içi uygulamalara da yer verilmiştir. Doğal Sayılarda Bölük Kavram testinde zaman zaman kısa anlatımlarda yer alır. Böylece test çözerken öğrenme de gerçekleşir. Bu testi çözerken öğrendikleriniz pekiştirirken aynı zamanda yeni bilgiler de edinirsiniz. Kalıcı öğrenme düzenli tekrarla olur. Doğal Sayılarda Bölük Kavram testini belirli aralıklarla tekrar tekrar çözmek kalıcı öğrenmeyi sağlayacaktır.

      Test ve Soru Yapısı:

İnteraktif Doğal Sayılarda Bölük Kavram testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözülebilir. Doğal Sayılarda Bölük Kavram testini her çözdüğünüzde soru ve cevapların yeri değişecektir. Yani her tekrar aynı konuda yeni bir test oluşturacaktır. Böylelikle ezberlemeden etkili bir şekilde öğrenme ağlanacaktır.

Doğal Sayılarda Bölük Kavram testi sınıf ve ders durumlarına göre genellikle 10, 12, 15 ve 20 sorudan oluşturulmuştur. Seçenekler sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten oluşturulmuştur. 1-3. sınıflar için 3 seçenekli sorular oluşturulmuştur. Ancak 4.sınıf ve ortaokul seviyesindeki testler 4 seçeneklidir.

      Test Çözme ve Değerlendirme:

Online Doğal Sayılarda Bölük Kavram testini çözmek için butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve seçenekleri görebilirsiniz. İşaretlediğiniz her soru emen doğru ya da yanlış olarak değerlendirilir. Yanlış cevabınızı değiştirme hakkınız vardır. Ancak notunuz azalacaktır.

Sanal etkileşimli Doğal Sayılarda Bölük Kavram testinde altta bulunan okları kullanarak önceki ya da sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak isterseniz liste seçeneğinden istediğiniz soruyu çözebilirsiniz. Listede doğru cevaplananlar yeşil, yanlış olanlar kırmızı olacaktır.

Doğal Sayılarda Bölük Kavram testi bitince butonuna basınız. Karşınıza bir sonuç değerlendirme sayfası çıkacaktır. Bu sayfada başarı yüzdenizin yanı sıra öğretmen görüşü de yer almaktadır. Öğretmen görüşü doğrultusunda Doğal Sayılarda Bölük Kavram testini tekrar çözebilirsiniz. İsterseniz yön oklarını kullanarak cevapları kontrol edebilirsiniz.

      Telif Hakkı:

İlk olarak Doğal Sayılarda Bölük Kavram testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif Doğal Sayılarda Bölük Kavram testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. Doğal Sayılarda Bölük Kavram testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle Doğal Sayılarda Bölük Kavram konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Doğal Sayılarda Bölük Kavram kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Doğal Sayılarda Bölük Kavram testinin kullanımı izne tabidir.

.