4. Sınıf Dünyanın Dönme ve Dolanma Hareketleri Test

19 Eylül 2023 0 By testimiz.com

4.Sınıf Dünyanın Dönme ve Dolanma Hareketleri Test

Test Çöz

 

Aşağıdakilerden hangisi geometride dünyamızın şekline verilen addır?
Aşağıda Dünya’nın şeklini ispatlayan ifadeler verilmiştir. Bu ifadelerden hangisi yanlıştır?
Dünya kendi etrafında dönüşünü ne kadar zamanda tamamlar?
Aşağıdakilerden hangisi Dünyamızın kendi ekseni çevresinde dönmesi sonucu oluşur?
Gece ve gündüzün birbiri ardına gelmesinin nedeni aşağıdakilerden hangisidir?
Dünyamızın şekli ile ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?
Aşağıdakilerden hangisi Dünyamızın yuvarlak oluşunun bir ispatıdır?
Dünya’nın kendi ekseni etrafında dönmesi sonucu aşağıdakilerden hangisi oluşur?
Bir gün kaç saattir?
Dünya’nın kendi ekseninde dönmesi sonucunda gece ve gündüz oluşur. Güneş’in doğudan doğup batıdan batması Dünya’nın hangi yönde döndüğünü gösterir?
Aşağıdakilerden hangisi Dünya’nın kendi çevresinde dönmesi sonucu oluşan olaylardan birisidir?
Aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?

      4.Sınıf Dünyanın Dönme ve Dolanma Hareketleri Test Hakkında:

      Dünya’mız Yerinde Duramıyor testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Dünya’mız Yerinde Duramıyor testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Dünya’mız Yerinde Duramıyor testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Dünya’mız Yerinde Duramıyor testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Dünya’mız Yerinde Duramıyor testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Dünya’mız Yerinde Duramıyor testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Dünya’mız Yerinde Duramıyor testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Dünya’mız Yerinde Duramıyor testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Dünya’mız Yerinde Duramıyor testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Dünya’mız Yerinde Duramıyor testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Dünya’mız Yerinde Duramıyor testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Dünya’mız Yerinde Duramıyor Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Dünya’mız Yerinde Duramıyor testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Dünya’mız Yerinde Duramıyor testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Dünya’mız Yerinde Duramıyor testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Dünya’mız Yerinde Duramıyor testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Dünya’mız Yerinde Duramıyor testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Dünya’mız Yerinde Duramıyor testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Dünya’mız Yerinde Duramıyor genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.