4. Sınıf Dünyanın Dönme ve Dolanma Hareketleri Test Pdf

23 Eylül 2023 0 By testimiz.com

4.Sınıf Dünyanın Dönme ve Dolanma Hareketleri Test

Test Çöz

İndir

 

        4.Sınıf Dünya’mızın Hareketleri Testi Tanıtım:

        4.Sınıf Fen Bilimleri Dünyamızın Hareketleri testi veya etkinliğini İNDİR bölümünden indirebilirsiniz. Ya da isterseniz TIKLA ÇÖZ düğmesinden interaktif çözebilirsiniz.        Bu yazı kısacası Dünya’mızın Hareketleri çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle teknik bir metindir. Diğer yandan Dünya’mızın Hareketleri testinin cevap anahtarı aşağıda verilmiştir. Ancak Dünya’mızın Hareketleri testi içeriğini görmek için İNDİR bağlantısını kullanmalısınız.

       PDF Dünya’mızın Hareketleri Testi Cevap Anahtarı:

Cevap Anahtarı

  1. A
  2. B
  3. B
  4. D
  5. C
  6. A
  7. C
  8. A
  9. A
  10. D

       Dünya’mızın Hareketleri Testi Kaynak Bilgisi:

PDFDünya’mızın Hareketleri testi özellikle müfredata göre hazırlanmıştır. Ayrıca bu çalışma MEB kazanımları doğrultusunda oluşturulmuştur. Genellikle Dünya’mızın Hareketleri testi hazırlanırken ders kitabı içeriklerinden faydalanılmıştır. PDF Dünya’mızın Hareketleri testi özellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Aynı zamanda kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Diğer yandan Dünya’mızın Hareketleri testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi bu tür uygulamalar başarıyı artırmaktadır.  

testimiz.com

       PDF Dünya’mızın Hareketleri Testi Yapısal Özellikleri:

PDF Dünya’mızın Hareketleri testi genellikle çoktan seçmeli olarak hazırlanmıştır. Konu testleri 10, 12, 15 ya da 20 sorudan oluşmaktadır. Test soruları sınıf seviyesine göre 3 veya 4 seçenekten meydana gelmektedir. 1,2 ve 3.sınıflarda genellikle 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede çoğunlukla 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Başka bir deyişle Dünya’mızın Hareketleri testinde seçenek sayısı sınıf seviyesine göre değişmektedir. Çünkü seçenek sayası zorluk seviyesini belirler.

       Dünya’mızın Hareketleri Test Çalışması Hakkında:

PDF Dünya’mızın Hareketleri test çalışması genellikle sıralı bir yapıya sahiptir. Öncelikle sorular konu anlatımı sırasına göre oluşturulmuştur. Başka bir deyişle Dünya’mızın Hareketleri testinde soru ve seçenekler konu anlatımlıdır. Böylelikle test çözerken yaparak yaşayarak öğrenme amaçlanmıştır. Bu yüzden Dünya’mızın Hareketleri testini çözmek öğrenme sürecine katkı sağlamaktadır. Üstelik aynı sayfadan sanal çözme bağlantısı da verilmiştir.

       Cevaplı Dünya’mızın Hareketleri Testi Değerlendirme:

PDF Dünya’mızın Hareketleri testini değerlendirmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Çünkü cevap anahtarı bu sayfada yayınlanmaktadır. Aynı zamanda Dünya’mızın Hareketleri testini interaktif çözerek te değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan başka test ve çalışmalara dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.  

testimiz.com.tr

       PDF Dünya’mızın Hareketleri Testi Telif Hakkı:

Dünya’mızın Hareketleri testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmaktadır. Özellikle bu çalışmanın özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Dünya’mızın Hareketleri testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Ancak bireysel kullanıma açıktır. Başka bir deyişle Dünya’mızın Hareketleri testi ticari amaçla kullanılamaz. Başarılar…