4. Sınıf Dünyanın Hareketleri Sonucunda Neler Gerçekleşir? Test

19 Eylül 2023 0 By testimiz.com

4.Sınıf Dünyanın Hareketleri Sonucunda Neler Gerçekleşir

Test Çöz

 

 

Aşağıdakilerden hangisi Dünya’nın dönme hareketine örnek gösterilemez?
Gece-gündüz oluşumuna neden olan doğa olayı hangisidir?
Dünya’nın kendi çevresinde dönmesi sonucu aşağıdakilerden hangisi oluşmaz?
Dünya kendi çevresinde dönüşünü ne kadar zamanda tamamlar?
Dünya’nın dönüş yönü hangi seçenekte doğru verilmiştir?
Havanın açık olduğu günlerde Güneş’in doğuşunu, Güneş’in gökyüzündeki yolculuğunu ve sonunda batışını izleyebiliriz. Güneş’in doğuşu ve batışı ile ilgili verilenlerden hangisi doğru değildir?
Dünya’nın kendi çevresinde dönmesi ile ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi doğru değildir?
Dünya’nın bizim yaşadığımız tarafı Güneş’e doğru dönünce bizim için gün başlar. Güneş’in doğduğu zamana ne ad verilir?
Dünya’mızın kendi etrafında dönmesiyle gece ve gündüz oluşur. Neden gece ve gündüz birbirini takip eder?
Dünya’nın kendi etrafında dönüşü ile gün içinde, gölge oluşumları gerçekleşir. Gölge oluşumu ile ilgili aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
Gölge uzunluklarının gün içinde değişmesinin nedeni nedir?
Yandaki görsele göre aşağıdakilerden haginisi doğru değildir?

       4.Sınıf 4.Sınıf Dünyanın Hareketleri Sonucunda Neler Gerçekleşir Test Çalışması Hakkında:

Dünyanın Dönme Hareketi ve Sonuçları konu testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Yani Dünyanın Dönme Hareketi ve Sonuçları testi hazırlanırken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ancak interaktif yani sanal olarak çözülebilir. Bu testi çözmek için genel ağ bağlantınız olması gerekir. Ayrıca Dünyanın Dönme Hareketi ve Sonuçları testi hazırlanırken ders kitaplarındaki içerikler kullanılmıştır. Bunun yanında sınıf içi uygulamalara da yer verilmiştir. Dünyanın Dönme Hareketi ve Sonuçları testinde zaman zaman kısa anlatımlarda yer alır. Böylece test çözerken öğrenme de gerçekleşir. Bu testi çözerken öğrendikleriniz pekiştirirken aynı zamanda yeni bilgiler de edinirsiniz. Kalıcı öğrenme düzenli tekrarla olur. Dünyanın Dönme Hareketi ve Sonuçları testini belirli aralıklarla tekrar tekrar çözmek kalıcı öğrenmeyi sağlayacaktır.

      Test ve Soru Yapısı:

İnteraktif Dünyanın Dönme Hareketi ve Sonuçları testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözülebilir. Dünyanın Dönme Hareketi ve Sonuçları testini her çözdüğünüzde soru ve cevapların yeri değişecektir. Yani her tekrar aynı konuda yeni bir test oluşturacaktır. Böylelikle ezberlemeden etkili bir şekilde öğrenme ağlanacaktır.

Dünyanın Dönme Hareketi ve Sonuçları testi sınıf ve ders durumlarına göre genellikle 10, 12, 15 ve 20 sorudan oluşturulmuştur. Seçenekler sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten oluşturulmuştur. 1-3. sınıflar için 3 seçenekli sorular oluşturulmuştur. Ancak 4.sınıf ve ortaokul seviyesindeki testler 4 seçeneklidir.

      Test Çözme ve Değerlendirme:

Online Dünyanın Dönme Hareketi ve Sonuçları testini çözmek için –BAŞLA– butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve seçenekleri görebilirsiniz. İşaretlediğiniz her soru emen doğru ya da yanlış olarak değerlendirilir. Yanlış cevabınızı değiştirme hakkınız vardır. Ancak notunuz azalacaktır.

Sanal etkileşimli Dünyanın Dönme Hareketi ve Sonuçları testinde altta bulunan okları kullanarak önceki ya da sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak isterseniz -LİSTE- seçeneğinden istediğiniz soruyu çözebilirsiniz. Listede doğru cevaplananlar yeşil, yanlış olanlar kırmızı olacaktır.

Dünyanın Dönme Hareketi ve Sonuçları testi bitince –SONUÇLARI AL– butonuna basınız. Karşınıza bir sonuç değerlendirme sayfası çıkacaktır. Bu sayfada başarı yüzdenizin yanı sıra öğretmen görüşü de yer almaktadır. Öğretmen görüşü doğrultusunda Dünyanın Dönme Hareketi ve Sonuçları testini tekrar çözebilirsiniz. İsterseniz yön oklarını kullanarak cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz

      Telif Hakkı:

İlk olarak Dünyanın Dönme Hareketi ve Sonuçları testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif Dünyanın Dönme Hareketi ve Sonuçları testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. Dünyanın Dönme Hareketi ve Sonuçları testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle Dünyanın Dönme Hareketi ve Sonuçları konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Dünyanın Dönme Hareketi ve Sonuçları kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Dünyanın Dönme Hareketi ve Sonuçları testinin kullanımı izne tabidir.

.