4.Sınıf Fen Bilimleri Geri Dönüşüm Nedir Konu Testi

5 Haziran 2021 0 Yazar: testimiz.com

4.Sınıf Fen Bilimleri Geri Dönüşüm Nedir Konu Testi

4.Sınıf Geri Dönüşüm Nedir

Başla

TEBRİKLER.

4.Sınıf Geri Dönüşüm Nedir

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

      4.Sınıf Fen Bilimleri Geri Dönüşüm Nedir Konu Testi Hakkında:

      Not: Geri Dönüşüm Nedir testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin özellikle Geri Dönüşüm Nedir test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Yani teknik bir metindir. Bunun yanında Geri Dönüşüm Nedir testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      Teste Yer Alan Sorular:

Su, besin, elektrik gibi kaynakların yaşam için gerekli olduğunu biliyoruz. Yaşantımızı sürdürmek için bu kaynaklara ihtiyacımız var. Aşağıdakilerden hangisi bu kaynakları tasarruflu kullanma yöntemlerinden birisidir?
Yeniden değerlendirme imkânı olan atıkların (yiyecek, içecek ambalajları vb. atıklar) çeşitli işlemlerden geçirilerek tekrar üretime dâhil edilmesine ne denir?
Geri dönüşüm neden önemlidir?
Kağıt geri dönüşümü olan bir maddedir. Kağıdın geri dönüşümü öncelikle hangisine katkı sağlar?
Aşağıdaki maddelerden hangisi metal geri dönüşümüne atılmaz?    
Kullanılan bazı maddelerin tekrar kullanılabilir hale getirilmesine geri dönüşüm denir. Aşağıdakilerden hangisi bu maddelerden birisi değildir?
Pillerle ilgili aşağıdakilerden hangisi doğru değildir?
Aşağıdakilerden hangisi plastik geri dönüşüm kutusuna atılır?
Aşağıdaki maddelerden hangisi yüzyıldan fazla varlığını sürdürür?
Aşağıdakilerden hangisi geri dönüşümün faydalarından birisi değildir?
Aşağıdakilerden hangisi geri dönüşümün faydalarından birisi olamaz?
Geri dönüşümle ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi yanlıştır?

      Geri Dönüşüm Nedir Testi:

      Öncelikle Geri Dönüşüm Nedir testi eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Aynı zamanda güncel bir çalışmadır. Geri Dönüşüm Nedir çalışması oluşturulurken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle  ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Genellikle Geri Dönüşüm Nedir testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Geri Dönüşüm Nedir çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı hedeflenmiştir. Diğer yandan Geri Dönüşüm Nedir testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Bu nedenle verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Konu veya ünite testleri 10, 12, 15 ya da 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Genellikle sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Örneğin 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Geri Dönüşüm Nedir testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Yani Geri Dönüşüm Nedir testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Hakkında:

            Geri Dönüşüm Nedir testi öncelikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Çünkü Geri Dönüşüm Nedir testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Geri Dönüşüm Nedir testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Diğer yandan bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Geri Dönüşüm Nedir testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Lakin akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Geri Dönüşüm Nedir testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü Geri Dönüşüm Nedir testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Etkileşimli Geri Dönüşüm Nedir testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Geri Dönüşüm Nedir testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Geri Dönüşüm Nedir testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Geri Dönüşüm Nedir testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Geri Dönüşüm Nedir testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İnteraktif Geri Dönüşüm Nedir testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Geri Dönüşüm Nedir testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Geri Dönüşüm Nedir testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Geri Dönüşüm Nedir testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…