4.Sınıf Fen Bilimleri Kaynakların Önemi Konu Testi

5 Haziran 2021 0 Yazar: testimiz.com

4.Sınıf Fen Bilimleri Kaynakların Önemi Konu Testi

 

4.Sınıf Kaynakların Önemi

Başla

TEBRİKLER.

4.Sınıf Kaynakların Önemi

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

      4.Sınıf Fen Bilimleri Kaynakların Önemi Konu Testi Hakkında:

      Not: Kaynakların Önemi testimizi hemen çözmek için Başla düğmesine basınız.

      Bu metin özellikle Kaynakların Önemi test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Yani teknik bir metindir. Bunun yanında Kaynakların Önemi testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak soru seçeneklerini görmek için testi başlatmalısınız.

      Teste Yer Alan Sorular:

Aşağıdakilerden hangisi yaşamamız için gerekli olan temel kaynaklardan birisidir?
Besinlerimizi elde etmede daha çok aşağıdaki kaynaklardan hangisine ihtiyacımız vardır?
Aşağıdakilerden hangisi yaşamamız için gerekli olan temel kaynaklardan birisidir?
Aşağıdakilerden hangisi yaşamamız için gerekli olan temel kaynaklardan birisidir?
Beslenme ihtiyacımızı karşılamak için aşağıdaki kaynaklardan hangisini kullanmayız?
Aşağıdaki kaynaklardan hangisi defter, kitap kalem gibi eğitim araçlarının elde edilmesinde kullanılır?
Temel ihtiyaçlarımızdan biriside barınmadır. Aşağıdakilerden hangisi barınak yapımında kullanılan kaynaklardan birisi değildir?
Aşağıdakilerden hangisi giyinme ihtiyacımızı karşılamak için kullandığımız kaynaklardan birisi değildir?
Yaşam için en önemli kaynağımız aşağıdakilerden hangisidir?
Yaşam için gerekli olan kaynaklardan biri de besinlerdir. Aşağıdakilerden hangisi temel besin maddemizdir?
Televizyon, bilgisayar, çamaşır makinesi ve daha birçok ev aletlerinin çalışmasını sağlayan kaynak hangisidir?
Temizlik için ihtiyaç duyduğumuz temel kaynak aşağıdakilerden hangisidir?

      Kaynakların Önemi Testi:

      Öncelikle Kaynakların Önemi testi eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Aynı zamanda güncel bir çalışmadır. Kaynakların Önemi çalışması oluşturulurken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle  ders kitaplarında yer alan içerikler kullanılmıştır. Genellikle Kaynakların Önemi testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bunun yanında Kaynakların Önemi çalışmasında kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı hedeflenmiştir. Diğer yandan Kaynakların Önemi testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Bu nedenle verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Konu veya ünite testleri 10, 12, 15 ya da 20 çoktan seçmeli sorudan oluşmaktadır. Genellikle sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Örneğin 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Kaynakların Önemi testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Yani Kaynakların Önemi testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test Hakkında:

            Kaynakların Önemi testi öncelikle öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Başka bir değişle tekrar tekrar çözme imkanı vardır. Çünkü Kaynakların Önemi testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Böylelikle ezber önlenmekte ve kalıcı öğrenme sağlanmaktadır. Kısacası Kaynakların Önemi testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Diğer yandan bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Kaynakların Önemi testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Lakin akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Kaynakların Önemi testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çünkü Kaynakların Önemi testi mobil uyumludur. Diğer yandan ana sayfadan mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Test Değerlendirme:

      Etkileşimli Kaynakların Önemi testini çözerken özellikle alttaki okları kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Kaynakların Önemi testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Kaynakların Önemi testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Kaynakların Önemi testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Kaynakların Önemi testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      İnteraktif Kaynakların Önemi testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Kaynakların Önemi testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Kaynakların Önemi testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Kaynakların Önemi testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…