4.Sınıf Fen Bilimleri Sağlığa Zararlı Maddeler Konu Testi

18 Ekim 2021 0 Yazar: testimiz.com

4.Sınıf Fen Bilimleri Sağlığa Zararlı Maddeler

 

4.Sınıf Fen Bilimleri Sağlığa Zararlı Maddeler Test Çöz

Başla

TEBRİKLER.

4.Sınıf Fen Bilimleri Sağlığa Zararlı Maddeler Test Çöz

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

Sağlığa Zararlı Maddeler Etkileşimli Konu Anlatımı

 

       4.Sınıf Fen Bilimleri Sağlığa Zararlı Maddeler Konu Testi Hakkında:

      İnteraktif Sağlığa Zararlı Maddeler testini çözmek için Başla düğmesine basınız. Karşınıza testi çözmek için yeni bir sayfa çıkacaktır. Yön oklarını kullanarak önceki ya da sonraki sorulara geçebilirsiniz. Ancak Sağlığa Zararlı Maddeler testi için liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçip çözebilirsiniz.

      Bu metin kısacası bir tanıtım yazısıdır. Çünkü Sağlığa Zararlı Maddeler test çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Ancak teknik bir metindir. Bununla birlikte Sağlığa Zararlı Maddeler testinde yer alan sorular aşağıda verilmiştir. Ancak testi çevrimiçi çözmek için başlat düğmesine basmalısınız.

      Test Soruları:

Trafik kazaları ile ilgili haberleri çok sık duyuyoruz. Trafik kazalarına neden olan alışkanlıklardan biri aşağıdakilerden hangisidir?
Aşağıdakilerden hangisi alkolün neden olduğu sağlık sorunlarından birisi değildir?
Aşağıdakilerden hangisi alkolün neden olduğu sağlık sorunlarından birisi değildir?
Hem ülkemizde hem de dünyada birçok kişi tarafından kullanılan sigara, insan sağlığını önemli oranda olumsuz etkilemektedir. Aşağıdakilerden hangisi bunlardan birisi değildir?
Alkol kullanmak daha çok hangi organımızın sağlığını olumsuz etkiler?
Sigara kullanmak daha çok hangi organımızın sağlığını olumsuz etkiler?
Aşağıdaki ifadelerden hangisi doğru değildir?
Aşağıdakilerden hangisi sigara kullanmanın zararlarından birisi değildir?
Alkol kullanmak daha çok hangi sitemimizi olumsuz etkiler?
Sigara kullanmak öncelikle hangi sitemimiz sağlığını olumsuz etkiler?
Alkol, sigara gibi alışkanlıklarla mücadele eden sivil toplum kuruluşu hangisidir?
Sigara ve alkol kullanımı ile ilgili aşağıdaki ifadelerden hangisi doğru değildir?

      Sağlığa Zararlı Maddeler Testi:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. İnteraktif Sağlığa Zararlı Maddeler testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Üstelik güncel ve özenli bir çalışmadır. Sağlığa Zararlı Maddeler çalışması oluşturulurken genellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Başka bir deyişle ders kitabı içeriklerinden yararlanılmıştır. Ancak Sağlığa Zararlı Maddeler testi kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Bununla birlikte Sağlığa Zararlı Maddeler testinde kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Böylelikle öğrenme sürecinin devamlılığı planlanmıştır. Diğer yandan Sağlığa Zararlı Maddeler testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Böylelikle çalışma verimliliği artmaktadır.

testimiz.com

      Test ve Çalışma Yapısı:

      Test yazmak uzmanlık ister. Konu ya da ünite testleri 10, 12, 15 veya 20 çoktan seçmeli sorudan oluşturulmuştur. Sorular sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten meydana gelmektedir. Genellikle 1,2 ve 3.sınıflarda 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede özellikle 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Bu nedenle Sağlığa Zararlı Maddeler testi için seçenek sayısı zorluk seviyesini belirlemektedir. Ancak Sağlığa Zararlı Maddeler testi için her sorunun bir cevap hakkı vardır. Ancak istediğiniz zaman cevap seçeneğini değiştirebilirsiniz.

      İnteraktif Test:

       İnteraktif veya online test çalışması sanal etkileşimli bir çalışmadır. Sağlığa Zararlı Maddeler testi aynı zamanda öğrenci başarısını artırmayı amaçlamaktadır. Genellikle interaktif testler dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözme imkanı verir. Diğer yandan Sağlığa Zararlı Maddeler testinde soru ve seçenekler her tekrarda yer değiştirecektir. Yani Sağlığa Zararlı Maddeler testini her tekrarda yeni bir çalışma karşınıza çıkacaktır. Ancak bağlantı verilen bazı çalışmalarda bu özellik yoktur. Ayrıca Sağlığa Zararlı Maddeler testini akıllı tahtalarda kullanabilirsiniz. Çünkü akıllı tahtalarla yüzde yüz uyumludur. Sağlığa Zararlı Maddeler testini tablet ya da telefonlardan da rahatlıkla çözebilirsiniz. Yani Sağlığa Zararlı Maddeler testi mobil uyumludur. Diğer yandan cihazınıza mobil uygulamayı indirip yükleyebilirsiniz.

      Uygulama ve Değerlendirme:

      Etkileşimli Sağlığa Zararlı Maddeler testini çözerken özellikle alttaki yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruya geçebilirsiniz. Aynı zamanda dilerseniz listeden seçerek istediğiniz soruyu görebilirsiniz. Ayrıca Sağlığa Zararlı Maddeler testini değerlendirmeden liste bölümünden doğru-yanlış cevapları görebilirsiniz. Ancak sonuçları al butonuna basınca karşınıza Sağlığa Zararlı Maddeler testini değerlendirme ekranı çıkacaktır. Böylece ekranda Sağlığa Zararlı Maddeler testi değerlendirme raporu ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Bu görüşleri dikkate almanız özellikle öğrenmenize katkı sağlayacaktır. Bununla birlikte alt ekranda Sağlığa Zararlı Maddeler testi ile ilgili cevapları kontrol edebilirsiniz.

testimiz.com.tr

      Telif Hakkı:

      Çalışmaların intihal denetimine özellikle önem verilmektedir. İnteraktif Sağlığa Zararlı Maddeler testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmıştır. Özellikle Sağlığa Zararlı Maddeler testinin özgün olmasına özen gösterilmiştir. Diğer yandan Sağlığa Zararlı Maddeler testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Başka bir deyişle Sağlığa Zararlı Maddeler testi ticari bir amaçla kullanılamaz. Ancak bireysel öğrenme amacı taşımaktadır. Başarılar…