4.Sınıf Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Konu Testi

28 Nisan 2021 0 Yazar: testimiz.com

4.Sınıf Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Konu Testi

4.Sınıf Fen Bilimleri Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler

TEBRİKLER.

4.Sınıf Fen Bilimleri Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler

Testini Başarıyla Tamamladınız.

Toplam Soru Sayısı: %%TOTAL%%

Sizin Doğru Sayınız: %%SCORE%%

Başarı Yüzdeniz:  %%PERCENTAGE%%

Öğretmen Görüşü: %%RATING%%


Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Soru 1

Çevremizdeki çeşitli ses kaynaklarından çıkan sesleri işitiyoruz. Ses kaynaklarından çıkan sesleri duyabilmemizi sağlayan özellik sesin şiddetidir. İnsan kulağı ancak belli bir şiddetin üzerindeki sesleri duyabilir, altındaki sesleri duyamaz. Ses şiddetini değiştirmeye yarayan bazı araçlar vardır.
Aşağıdakilerden hangisi bu araçlardan birisi değildir?    
A
Megafon
B
Kompakt disk
C
Hoparlör
D
Kulaklık
Soru 2

Ses kaynağına olan uzaklık arttıkça ses şiddeti azalır.
Sesimizi daha uzaklara iletmek için kullanılan alet aşağıdakilerden hangisidir?    
A
Megafon
B
Kulaklık
C
Mikrofon
D
İşitme cihazı
Soru 3

Kulaklarımızla çevremizdeki sesleri duyabiliriz. Ancak bu sesleri daha iyi duyabilmemiz için çeşitli araçlar geliştirilmiştir.
Aşağıdakilerden hangisi bu araçlardan birisi değildir?    
A
Stetoskop
B
Megafon
C
Teleskop
D
Hoparlör
Soru 4

I. Graham Bell, icat ettiği ................. ile sesin tellerde iletimini sağladı.

II. Thomas Edison, ...................... adı verilen aleti icat ederek sesin ilk kez kaydedilmesini ve dinlenmesini sağladı.

III. Sesler plak üzerine kaydedilerek ve ...................... denilen alet kullanılarak dinlendi.

Yukarıdaki cümleleri aşağıdaki sözcüklerle tamamlarsak hangisini kullanmayız?    
A
telefon
B
gramafon
C
kasetçalar
D
fonograf
Soru 5
Aşağıdakilerden hangisi Alexander Graham Bell’in (Aleksandır Graham Bel) tarafından geliştirilerek mikrofonun ilk başarılı örneği olarak kabul edilen eknolojik bir üründür?    
A
Megafon
B
Telefon
C
Fonograf
D
Gramofon
Soru 6
Aşağıdakilerden hangisi hoparlör yerine kullanılabilen, taşınması kolay, ince ve hafif yapıya sahip bir ses cihazıdır?    
A
Kulaklık
B
Stetoskop
C
Mikrofon
D
Megafon
Soru 7
Aşağıda verilen ses kayıt cihazlarından hangisi günümüzde kullanılmamaktadır?    
A
CD-DVD
B
Telefon
C
Telegrafon
D
Kompakt disk
Soru 8
Aşağıdakilerden hangisi ses teknolojisi ürünlerinden birisi değildir?    
A
Radyo
B
Müzik
C
Mikrofon
D
Televizyon
Soru 9

Çevremizdeki çeşitli ses kaynaklarından çıkan sesleri işitiyoruz. Ses kaynaklarından çıkan sesleri duyabilmemizi sağlayan özellik sesin şiddetidir.
Ses şiddetinin artırılmasıyla ilgili geliştirilen ilk araç hangisidir?    
A
Gramofon
B
Fonograf
C
Telefon
D
Megafon
Soru 10

Ses teknolojileri ile ilgili diğer araçlar da sesleri kaydetmeye yarayan araçlardır.
Aşağıdakilerden hangisi ses kaydetmeye yarayan araçlardan birisi değildir?    
A
Megafon
B
Telegrafon
C
Kaset
D
Fonografı
Soru 11
Sesi bir yerden başka bir yere iletilmesini sağlayan teknolojik ürün hangisidir?  
A
Hoparlör
B
Mikrofon
C
Kulaklık
D
Stetoskop
Soru 12
Aşağıdakilerden hangisi sesin şiddetini değiştiren aletlerden birisi değildir?
A
Hoparlör
B
Mikrofon
C
İşitme Cihazı
D
Megafon
Sınavı tamamlamak için butona tıklayınız, yanlışlarınız gösterilecektir. Sonuçları al.
12 tamamladınız.
Liste
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112Son
Geri dön

4.Sınıf Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Konu Testi Hakkında:

1. Etkileşimli 4.Sınıf Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Konu Testinde Çoktan Seçmeli Sorular ve Cevapları Yer Almaktadır. Etkileşimli Testi Çözmek İçin Başlat Düğmesine Basınız

2. 4.Sınıf Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Konu Testi Neye Göre Hazırlamıştır?

Çözümlü Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Testi MEB kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. İnteraktif veya etkileşimli Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Konu Testi kazanım temelli bir çalışmadır. Kazanım temelli yada etkileşimli Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Çalışma Testi 4 seçenekli 12 sorudan oluşmaktadır. Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Testi soruları kısa veya uzun olabilir. Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler testinde sorular bir yada iki cümle olabilir. Ancak 15 cümleyi de içerebilir. Online Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Konu ve Tarama Testi gibi çalışmalar konuyu anlama, öğrenme ve pekiştirme amacı taşımaktadır.

3. 4.Sınıf Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Konu Testinin Amacı Nedir?

Etkileşimli Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Testi etkinliğimiz test çözerken öğrenmeyi amaçlamıştır. İnteraktif veya Çözümlü Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Kazanım Testi müfredatta yer alan ders kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Çünkü İnteraktif Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Testi ders kitabındaki bilgiler esas alınarak özgün olarak hazırlanmıştır. Ancak Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler testini interaktif çözdüğünüz gibi dokümanlardan indirip de çözebilirsiniz. Sonuçta Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Testini yazdırıp çözmek de başka bir deneyimdir. Ancak Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler çözdükten sonra cevapları aynı sayfadan kontrol etmeyi unutmayın. Çünkü cevap anahtarı Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Testini indirme sayfasında yer alacaktır.

4. 4.Sınıf Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Konu Testini Nasıl Çözebiliriz?

Online veya interaktif Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Çalışma Testini çözmek için başla butonuna basmanız yeterli olacaktır. Çözümlü Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Testini yeniden çözmek istediğinizde soru ve seçeneklerin yeri değişecektir. Böylece Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler kazanım testini yepyeni bir testmiş gibi yeniden çözebilirsiniz. Ancak bağlantı verilen bazı testlerimizde bu özellik yoktur.

5. 4.Sınıf Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Konu Testi Bize Ne Kazandırır?

Etkileşimli Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Testimiz öğrenme hedeflidir. Okul ders ortamında işlenen konulardan sonra Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Konu Testi yapılması kalıcı öğrenmeyi sağlayacaktır. İnteraktif Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Testini en az üç tekrar yaparak çözmek faydalı olacaktır. Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Testinde sorular kısa konu anlatımları yapılarak hazırlamıştır. Online Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Kazanım Testi zengin içerikli soru çeşitleriyle oluşturulmuştur. Gerekli olduğunda Etkileşimli Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Testinde konular gif formatında animasyonlar ve çeşitli görsellerle desteklenmektedir. Çözümlü Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Testini çözdükten sonra değerlendir butonuna bastıktan sonra karşınıza sonuç değerlendirme ekranı çıkacaktır.

6. 4.Sınıf Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Konu Testi Değerlendirme Raporunda Neler Yer Almaktadır?

Sonuç raporunda Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Testindeki başarınızı yüzdelik olarak görebilirsiniz. Ayrıca kaç doğru kaç yanlış yaptığınızı da görebilirsiniz. Etkileşimli veya interaktif Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Testini değerlendirdiğinizde öğretmen görüşlerine de yer verilmiştir. Öğretmen görüşü doğrultusunda online Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Testini gerekli ise yeniden çözmek sizin yararınıza olacaktır. İnteraktif yada etkileşimli Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Testini değerlendirdikten sonra ekrana doğru ve yanlış cevaplarınız gelecektir. İnteratif Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Çalışma Testi sorularını tekrar inceleyerek öğrenme beceriniz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Etkileşimli Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Testinde sorular ip ucu verilerek doğru sonuca ulaşmanız amaçlanmıştır. Ancak İnteraktif Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Değerlendirme Testi sadece değerlendirme amacı taşımamaktadır Online çözüm gibi etkileşimli Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler testi de aynı zamanda test çözerken öğrenmeyi de amaçlamaktadır. İnteraktif veya online çözümlü Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Testini çözdükten sonra arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Çünkü paylaşılan bilgi değerlidir.

7. 4.Sınıf Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Konu Testinin Telif Hakkı Var mıdır?

İnteraktif veya etkileşimli Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Kazanım Tarama Testi testimiz.com sitesi için hazırlanmıştır. Etkileşimli yada interaktif Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Ancak online çözülen Ses Teknolojilerindeki Gelişmeler Yaprak Testi genel eğitim amaçlı olup ticari amaçla kullanılamaz.