4. Sınıf Fosiller Test Pdf

15 Eylül 2023 0 By testimiz.com

4. Sınıf Fosiller Test

Test Çöz

İndir

 

        4.Sınıf Fosiller Testi Tanıtım:

        4.Sınıf Fen Bilimleri Fosiller testi veya etkinliğini İNDİR bölümünden indirebilirsiniz. Ya da isterseniz TIKLA ÇÖZ düğmesinden interaktif çözebilirsiniz.

Bu yazı kısacası Fosiller çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle teknik bir metindir. Diğer yandan Fosiller testinin cevap anahtarı aşağıda verilmiştir. Ancak Fosiller testi içeriğini görmek için İNDİR bağlantısını kullanmalısınız.

       PDF Fosiller Testi Cevap Anahtarı:

CEVAP ANAHTARI

 1. A
 2. B
 3. C
 4. D
 5. D
 6. A
 7. B
 8. C
 9. D
 10. D
 11. A
 12. B

       Fosiller Testi Kaynak Bilgisi:

PDFFosiller testi özellikle müfredata göre hazırlanmıştır. Ayrıca bu çalışma MEB kazanımları doğrultusunda oluşturulmuştur. Genellikle Fosiller testi hazırlanırken ders kitabı içeriklerinden faydalanılmıştır. PDF Fosiller testi özellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Aynı zamanda kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Diğer yandan Fosiller testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi bu tür uygulamalar başarıyı artırmaktadır.

testimiz.com

       PDF Fosiller Testi Yapısal Özellikleri:

PDF Fosiller testi genellikle çoktan seçmeli olarak hazırlanmıştır. Konu testleri 10, 12, 15 ya da 20 sorudan oluşmaktadır. Test soruları sınıf seviyesine göre 3 veya 4 seçenekten meydana gelmektedir. 1,2 ve 3.sınıflarda genellikle 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede çoğunlukla 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Başka bir deyişle Fosiller testinde seçenek sayısı sınıf seviyesine göre değişmektedir. Çünkü seçenek sayası zorluk seviyesini belirler.

       Fosiller Test Çalışması Hakkında:

PDF Fosiller test çalışması genellikle sıralı bir yapıya sahiptir. Öncelikle sorular konu anlatımı sırasına göre oluşturulmuştur. Başka bir deyişle Fosiller testinde soru ve seçenekler konu anlatımlıdır. Böylelikle test çözerken yaparak yaşayarak öğrenme amaçlanmıştır. Bu yüzden Fosiller testini çözmek öğrenme sürecine katkı sağlamaktadır. Üstelik aynı sayfadan sanal çözme bağlantısı da verilmiştir.

       Cevaplı Fosiller Testi Değerlendirme:

PDF Fosiller testini değerlendirmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Çünkü cevap anahtarı bu sayfada yayınlanmaktadır. Aynı zamanda Fosiller testini interaktif çözerek te değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan başka test ve çalışmalara dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

testimiz.com.tr

       PDF Fosiller Testi Telif Hakkı:

Fosiller testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmaktadır. Özellikle bu çalışmanın özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Fosiller testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Ancak bireysel kullanıma açıktır. Başka bir deyişle Fosiller testi ticari amaçla kullanılamaz. Başarılar…