4. Sınıf Güneşin Çevresinde Bir Yolculuk Test

19 Eylül 2023 0 By testimiz.com

4.Sınıf Güneşin Çevresinde Bir Yolculuk

Test Çöz

 

 

 

Aşağıdakilerden hangisi Dünya’nın Güneş’in çevresinde dolanmasının bir sonucudur?
Dünya’mız Güneş etrafındaki dolanmasını ne kadar zamanda tamamlar?
Aşağıdakilerden hangisi, Dünya’mızın Güneş çevresinde dolanmasının bir sonucu değildir?
Dünya’mızın Güneş çevresinde dolandığı yola ne ad verilir?
“Dünya’nın Güneş etrafında hareketi sırasında izlediği yol ………….. şeklindedir.” Cümlesinde boş bırakılan yere aşağıdaki sözcüklerden hangisi gelmelidir?
Dünya’nın Güneş etrafında dolandığı yörüngenin elips şeklinde oluşmasının sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
Gece-gündüz sürelerinin yıl içerisinde uzayıp kısalmasının nedeni aşağıdakilerden hangisidir?
Aşağıdaki tarihlerin hangisinde gece gündüz süreleri birbirine eşittir?
Ya da Aşağıdaki tarihlerin hangisinde en uzun gece yaşanır?
Aşağıdaki tarihlerin hangisinde en uzun gündüz yaşanır?  
Dünya’nın Güneş etrafında dolanırken izlediği yola ne ad verilir?
Dünya’nın hareketleri ile ilgili aşağıdaki bilgilerden hangisi yanlıştır?

       4.Sınıf Güneş’in Çevresinde Bir Yolculuk Konu Testi Hakkında:

      Güneş’in Çevresinde Bir Yolculuk testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Güneş’in Çevresinde Bir Yolculuk testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Güneş’in Çevresinde Bir Yolculuk testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Güneş’in Çevresinde Bir Yolculuk testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

      Güneş’in Çevresinde Bir Yolculuk testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Güneş’in Çevresinde Bir Yolculuk testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Güneş’in Çevresinde Bir Yolculuk testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Güneş’in Çevresinde Bir Yolculuk testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Güneş’in Çevresinde Bir Yolculuk testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Güneş’in Çevresinde Bir Yolculuk testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Güneş’in Çevresinde Bir Yolculuk testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Güneş’in Çevresinde Bir Yolculuk Konu Testinin Hazırlanışı:

      Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Güneş’in Çevresinde Bir Yolculuk testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Güneş’in Çevresinde Bir Yolculuk testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Güneş’in Çevresinde Bir Yolculuk testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Güneş’in Çevresinde Bir Yolculuk testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

      Güneş’in Çevresinde Bir Yolculuk testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Güneş’in Çevresinde Bir Yolculuk testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Güneş’in Çevresinde Bir Yolculuk genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.